Kourtney, Chloë i Meghan: Cool nevěsty, které mění pravidla svatebního odívání

5 min čtení

5 min čtení

Svatební sezóna už vypukla i mezi celebritami a o neotřelou inspiraci zatím není nouze. Znamená to, že tradičním bílým šatům s dlouhou vlečkou odzvonilo? Možná ne, nicméně možnosti se s každým dalším rokem rozšiřují. Připomeňte si slavné nevěsty, které sázejí na osobitost a vyšlapávají cestu novinkám. Třeba inspirují i váš svatební outfit.

Jsou to už čtyři roky, co si princ Harry a Meghan Markle v kapli sv. Jiří na hradě Windsor před celým světem slíbili lásku. Bývalá herečka tehdy okouzlila veřejnost minimalistickou, avšak současně velmi tradiční svatební róbou z dílny módního domu Givenchy. Vysloveně moderní look od Stelly McCartney si totiž nechala až na večer, kdy novomanželé vyráželi v modrém vintage jaguaru na slavnostní večeři. U té příležitosti vznikly snímky, které by si člověk spletl se záběry z bondovky.

TIP NA VIDEO: Čím Meghan okouzlila Harryho? Připomeňte si její příběh

I když šlo o druhé svatební šaty, v očích mnoha žen se zařadily na první místo. Čisté linie, odstín bílého leknínu a halter výstřih, který dal vyniknout nevěstiným pažím, si totiž nezadaly s elegancí Jackie Kennedy. A kdyby se svatba konala letos, možná by Meghan k šatům aspoň na chvíli oblékla i dlouhé bílé rukavice, které v poslední době častěji vídáme nejen na svatbách, ale i na červených kobercích.

Druhé svatební šaty Meghan Markle se staly velkou inspirací pro moderně smýšlející nevěsty.

Svatební šaty se totiž v posledních letech čím dál více vymaňují z konvenčních škatulek a častěji reagují na aktuální trendy. Současně s tím se otevírá takřka nevyčerpatelná inspirace v podobě retro módy – letos se třeba zajímavou érou stávají šedesátky, kdy se nosily krátké svatební šaty. Vděčnou inspirací pro bohémské veselky bývají zase sedmdesátky, které přinesly krajkové róby s dlouhými balonovými nebo zvonovými rukávy. A v devadesátkách se pro změnu zrodila ikona svatebního minimalismu – Carolyn Bessette-Kennedy ve slip šatech od Narcisa Rodrigueze.

Ale pro svatební šaty, které boří konvence, netřeba chodit jen dál do minulosti. Volí je totiž i současné slavné nevěsty – jen tento týden upoutala nezvykle úspornou volbou Kourtney Kardashian. Moderní verzi zasněné romantiky zase předvedla Chloë Sevigny.

Jejich šaty a také další netradiční nevěsty z posledních dvou let najdete v následujících kapitolách. >>>

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!