Nejlepší róby z červeného koberce roku 2021: Kdo zazářil nejvíc?

Honosná módní bilance je zpět! A jelikož rok 2021 společenským akcím přál o něco více než ten předchozí, o dechberoucí róby i nečekané outfity celebrit nebyla nouze. Kdo si letos zcela podmanil červený koberec?

Začátek roku se nevyvíjel úplně nejlépe. Termíny Zlatých glóbů i Oscarů se posouvaly na pozdější měsíce, a když už se nějaká akce konala, minimálně částečně se odehrávala v online prostředí či bez přítomnosti živého publika (jako třeba hudební ceny Grammy). Covidové prokletí se ale částečně zlomilo v dubnu, kdy se svět dočkal předávání Cen Akademie. Všichni netrpělivě očekávali, jaké róby a módní kreace se na červeném koberci objeví, a mnozí tipovali, že po roce v lockdownu přijde skutečná touha po extravaganci a oslavě života. Všechno ale bylo jinak.

TIP NA VIDEO: Připomeňte si klíčové módní momenty z letošního festivalu v Cannes

Přestože s odstupem času lze s klidem v duši říct, že prestižní dubnový filmový večer přinesl hned několik zajímavých rób, bezprostředně po akci se mnoho módních nadšenců neubránilo povzdechu. Kreace celebrit jako celek působily až moc střídmě a průměrně. Obdobné zklamání přišlo i v polovině září, kdy se po roční pauze konala módní událost roku – Met Gala. Večer známý pro nejodvážnější outfity bořící stereotypy a deklarující jasná životní stanoviska tentokrát přinesl módní zdrženlivost a spíše než nadšení v divácích vyvolal rozpačitost.

I přes celkový ústup pompéznosti jsme ale našly hned několik momentů, kdy se červený koberec proměnil ve skutečné módní molo. Jedny z nejkrásnějších šatů roku 2021 bezesporu vynesla vévodkyně Kate na londýnskou premiéru nové bondovky. Její zlaté šaty od Jenny Packham s dlouhou kápí jsou dechberoucí a rozhodně se zařadí mezi vůbec nejvýznamnější róby této členky královské rodiny.

Vévodkyně Kate v róbě od Jenny Packham na zářijové premiéře nové bondovky Není čas zemřít v Londýně.

Svět si ale stejně tak v už v létě na filmovém festivalu v Cannes podmanila herečka Sharon Stone, která v květinové tylové róbě z dílny Dolce & Gabbana světu ukázala, že éterické modely můžete nosit v jakémkoliv věku. Za zmínku stejně tak stojí i třeba většina modelů, v nichž se herečka Zendaya postupně objevovala na všech premiérách snímku Duna.

Zaujala také Lady Gaga ve fialovém Gucci hávu, dekadentní róba Schiaparelli, v níž se pod zlatou maskou skrývala rapperka Cardi B, nebo třeba opulentní šaty bohyně Slunce, jež pro modelku a manželku zesnulého Davida Bowieho Iman vytvořil talentovaný Harris Reed.

Herečka Zendaya v šatech Balmain na zářijovém filmovém festivalu v Benátkách.
Modelka Iman v róbě od Harrise Reeda na zářijovém Met Gala v New Yorku.

Do našeho letošního výběru jsme ale stejně tak zařadily i několik klíčových outfitů slavných mužů. Klasické černé smokingy totiž často nahrazovala hravost a syté barvy. A to není narážka na sametové růžové sako Daniela Craiga z premiéry filmu No Time To Die. O nespočet zásadních módních kreací se zasloužili hlavně genderové hranice bourající zpěvák Lil Nas X a samozřejmě také ikona Billy Porter. Ten sice letos zažil i pár módních přešlapů, ovšem jeho outfit s černými křídly, v němž se objevil na cenách Emmy, je všechny suverénně vyvážil.

Herec a zpěvák Billy Porter v Ashi Couture na zářijovém předávání cen Emmy.

Na 35 nejkrásnějších red carpet momentů 2021 se podívejte do galerie: