Nejen pro chladné noci: 35 stylových pyžam, která budete chtít nosit celý den

1 min čtení

1 min čtení

Noční oblečení získalo v posledních letech nový rozměr. Z kousků, které jsme dříve oblékali výhradně do postele, tvoříme stylové úbory, z nichž odmítáme vylézt ještě odpoledne. A není divu – pyžam, která by v mnoha případech obstála i jako party outfit, v nabídkách obchodů stále přibývá. Z aktuálních kolekcí jsme pro vás vybrali nejkrásnější modely, v nichž si užijete vánoční svátky a případně i silvestra.

Vytahaná trika na spaní a neforemné noční košile? Takovým kouskům, zdá se, už odzvonilo. A jako v případě spousty dalších módních záležitostí i do této změny v preferencích nočního prádla výrazně promluvila covidová pandemie. Více času stráveného doma vyžadovalo nemalé módní úpravy. Do popředí se rychle dostaly příjemné úpletové komplety a fancy pyžama, v nichž nebyl problém uspořádat jakoukoliv online party. Teď už je sice životu mezi čtyřmi stěnami (doufejme) definitivně konec, důraz na stylovost pyžam ovšem přetrval. A kdy jindy jej využít víc než během Vánoc?

TIP NA VIDEO: I pyžama mají své dějiny. Podívejte se, v čem ženy spávaly!

Naši touhu po krásných pyžamech, ve kterých klidně strávíme celý víkend, mezi prvními vyslyšela ukrajinská značka Sleeper, již založily dvě bývalé módní redaktorky Kate Zubarieva a Asya Varetsa. Jejich delikátní pyžamové sety s glamourovým lemováním z peří se staly hitem a designérky-redaktorky doteď chrlí jeden úchvatný model za druhým. Značka Sleeper se během pár let svého působení stala definicí moderního nočního oblečení, jehož účelnost daleko přesahuje hranice ložnice, neboť jej bez problému můžete vynést i na vánoční večírek nebo silvestrovskou oslavu.

Loading
Loading

Pokud by pro vás ovšem Sleeper nebylo to pravé, nabízí se spousta stylových alternativ také v běžných obchodech. Funky zvířecí vzory najdete u osvědčené newyorské značky Chelsea Peers (v česku je dostupná na Zalandu) a cool modely s peříčkovým lemováním zase letos koupíte v Lindexu. Jediná otázka v tomto případě zní – rozhodnete se pro pudrově růžovou, nebo černou variantu?