Nejen pro chladné noci: Stylová pyžama budete chtít nosit celý den

Domácí i noční oblečení získalo v poslední době na úplně novém významu. Z kousků, které jsme dříve oblékli maximálně pod peřinu, stále častěji děláme home model?

Vytahaná trika a neforemné noční košile? Takovým kouskům, zdá se, už odzvonilo. I v tomto ohledu totiž s našimi módními návyky výrazně zamávala pandemie. A tak jsme se naučily klást podstatně větší důraz nejen na to, co nosíme v útočišti našeho domova přes den, ale i v noci. A nikoliv pro pocit, abychom se zalíbily partnerovi, ale abychom se především cítily skvěle samy pro sebe.

TIP NA VIDEO: I pyžama mají své dějiny. Podívejte se, v čem ženy spávaly!

Touhu nosit fancy noční oblečení, za které bychom se nemusely stydět během dne a dokonce ani na ulici, už během loňska vyslyšela značka Sleeper. Založily ji dvě bývalé módní redaktorky Kate Zubarieva a Asya Varetsa. Dost možná jste tento módní boom zaregistrovala, i když to třeba netušíte: Jejich delikátní pyžamové sety s glamourovým lemováním z peří totiž byly v posledních měsících hojně k vidění na sociálních sítích. Sleeper se tak stala definicí moderního pyžama, jehož účelnost daleko přesahuje hranice ložnice. Módní nadšenkyně i influencerky se totiž tyto sety nebojí nosit ani do města.

Loading
Loading

A co trendy sociálních sítí zasely vloni, letos sklízíme na poli trendy e-shopů i módních řetězců. S nádhernými pyžamy se doslova roztrhl pytel, což se s ohledem na blížící se Vánoce, a bohužel možná i častější uchylování se zpět do bezpečí bytu či domu, rozhodně hodí.

V nabídkách samozřejmě naleznete saténovou i hedvábnou klasiku, pokud ale přeci jen toužíte po něčem hřejivějším a svátečnějším, není lepší volby než sametu (který mimochodem vypadá skvěle sám o sobě, ale třeba i v kombinaci s krajkou). Pro skutečnou vánoční náladu bude zase sázkou na jistotu oblíbený tartanový vzor. A jestli se i v posteli toužíte odlišovat od módní masy, sáhněte po vintage setech s kanýry, které najdete třeba u londýnské nezávislé značky Rixo.

Loading
Loading

Ty nejlepší pyžama letošní zimy najdete ve fotogalerii: