Svatba bude! 30 nejkrásnějších svatebních kousků pro trendy nevěsty

Covid poznamenal svatby v mnoha směrech. Kromě toho, že se jich koná méně a v menším počtu lidí, se jeho vlivem mění také trendy. A to vůbec nemusí být na škodu!

Když se na konci prvního filmu Sex ve městě (2008) vdávala Carriev kostýmku z konfekce, bylo nám možná trochu líto, že ty skvostné šaty od Vivienne Westwood zůstaly nevyužité. Poselství ale bylo jasné – když si berete pana pravého, nebo v tomto případě pana Božského, je přece jedno v čem, a to i u tak marnivé postavy, jakou umí být Carrie Bradshaw. Hlavní je rituál vstupu do manželství, u kterého vám klidně může tleskat jen pár nejbližších. Kdo by čekal, že se za třináct let ocitneme před podobnou volbou. Sázka na velkou a opulentní svatbu nemusí kvůli covidu vyjít a kdo chce donekonečna oddalovat termín, až se situace vyřeší a umožní veselky o sto lidech?

Tip na video: Jak si uchovat vzpomínky na svatbu?

Tento fakt má vliv i na svatební trendy. Dříve alternativní svatební outfity jako třeba „malé bílé šaty“, halenka se sukní, overal nebo kostýmek se stávají vděčnou a chic volbou. A také časem prověřenou, jelikož v krátkých šatech se vdávaly i filmové a módní ikony jako Brigitte Bardot nebo Sharon Tate, kostýmek Biancy Jagger dokonce patří k nejikoničtějším svatebním outfitům vůbec. Vévodkyně Meghan zase vzbudila více obdivu svým večerním modelem od Stelly McCartney, ve kterém vypadala jako Bond girl. Takzvané druhé svatební šaty, které bývají střídmější, ale také víc cool, se tak klidně mohou stát prvními.

Covid současně přeje venkovním svatbám někde na louce, protože na čerstvém vzduchu je to teď bezpečnější. K tomu už několik let patří romantika založená na různých vintage stylech – od inspirace viktoriánskou érou přes dvacátá a padesátá léta až po bohémské sedmdesátky. Třeba princezna Beatrice se loni vdávala v šatech, které jí na komorní svatbu ze svého archivu darovala její babička, královna Alžběta II. Šlo o model návrháře Normana Hartnella z roku 1961.

Často se do současných trendů promítá také ležérnost v podobě praktičtějších kousků. Čím dál větším hitem jsou tak zvané co-ords, tedy šaty složené ze dvou částí, topu a sukně. Nebo nevěsty volí jen velmi jednoduché bílé šaty (klidně i z konfekce) a přes ně třeba krajkový top nebo hedvábné bolerko. Namísto okázalosti tak přichází ke slovu nápaditost a osobitost, kombinace nového a starého, ale také dražšího a dostupnějšího.

Fotogalerie: 30 krásných kousků pro trendy nevěsty, které si můžete objednat on-line

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!