Party jako řemen: Druhé svatební šaty mohou být romantické i sexy

2 min čtení

2 min čtení

Většina nevěst se předem obává momentu, kdy se budou muset vysvléknout z vysněných svatebních šatů. Ale po každém svatebním dni následuje noc plná veselí. A ta si žádá něco praktičtějšího než róbu s dlouhou vlečkou a závojem. Ať už jste minimalistka, romantička, nebo vás oslovují aktuální trendy, z následujících popůlnočních svatebních šatů si určitě vyberete.

V anglosaském prostředí se nazývají reception dress, v českém se jim říká popůlnoční šaty, neformálně popůlnočky – šaty na převlečení, které si většina nevěst pořizuje jako samozřejmou součást svatební výbavy. Obzvlášť to platí u těch, které v případě hlavní svatební róby volí opulenci ve formě bohaté sukně nebo dlouhé vlečky. Druhé svatební šaty měly i vévodkyně Catherine nebo Meghan Markle (na ten James Bond moment, kdy ruku v ruce s princem Harrym nastupovala do modrého jaguáru oblečená v bělostných halter šatech od Stelly McCartney, nelze zapomenout).

TIP NA VIDEO: Jak se učesat na svatbu?

O oblibě vícero svatebních šatů svědčí i fakt, že některé slavné nevěsty se nespokojí jen se dvěma modely. Například Lady Kitty Spencer vystřídala za svatební víkend čtyři róby, Paris Hilton za tři dny dokonce sedm! Ale netýká se to jen bohatých šlechtičen či dědiček hotelových impérií: troje svatební šaty za noc bychom napočítali i u loňské prosincové svatby módní influencerky Camille Charrière. Ta se vdávala ve vintage třpytivých koktejlkách, ale na party se převlékla do sexy krajkové kreace od návrháře Harrise Reeda. A ještě později do slip mini šatů Chanel.

Šaty, do kterých se nevěsty během večera (ale zpravidla až o půlnoci) převlékají, bývají kratší, nebo přinejmenším jednodušší. Tady ale veškerá pravidla končí. Dále už záleží jen na pojetí svatby, popřípadě na vás – jakou party nevěstou se chcete stát? Camille Charrière, která uspořádala oslavu ve stylu roaring twenties, reprezentuje moderní přístup, kdy se (druhé) svatební šaty přizpůsobují aktuálním ready-to-wear trendům. V praxi to znamená, že mohou mít různé prostřihy, šněrování, rozparky a celkově mají povoleno působit o dost víc sexy než cudné šaty na obřad.

Loading
Loading
Loading

Ale můžete to vzít i z opačné strany aktuálních trendů a nechat se unést starosvětskou romantikou v podobě krajkových stojáčků, nadýchaných volánů a zaoblených rukávů. Někde uprostřed se pak nachází tradiční pojetí, které popůlnočky vnímá jako elegantní koktejlky v bílé nebo třeba champagne barvě. Ať už je pro vás důležité zachovat svatební dekorum, toužíte po romantice ve stylu románů sester Brontëových, nebo na stylové party chcete divoce tančit až do rána, z následujících tipů si určitě vyberete.

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!