Stylová evoluce Meghan Markle: Od holky s ofinou po vévodkyni ze Sussexu | Ženy.cz
 


Stylová evoluce Meghan Markle: Od holky s ofinou po vévodkyni ze Sussexu

4. srpna 2021 • 06:00
Kdysi káčátko s ofinou a nepoddajnými kadeřemi, dnes uhlazená elegantní ikona. Meghan Markle slaví 40. narozeniny! Jak se vyvíjel její osobní styl? • Foto: Profimedia.cz

Jedni obdivují její krásu, styl a vnitřní sílu, druzí ji považují za rozvracečku zbožňované královské rodiny. Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu a manželka prince Harryho, slaví 40. narozeniny. Dnes platí za módní ikonu, ušla ale dlouhou cestu, než se k tomuto titulu dostala.

Manželka prince Harryho, matka Archieho a Lilibet, celebrita, módní ikona, aktivistka a humanitární pracovnice, nadšená kuchařka, kdysi i herečka. Meghan Markle nosí mnohem víc titulů než jen vévodkyni ze Sussexu. Kráska, kterou svět poznal díky její lásce k britskému šlechtici, dnes slaví 40. narozeniny. U této příležitosti přinášíme pohled na to, jak se vyvíjel styl ženy, která od ne vždy lichotivých sestřihů a nevýrazných outfitů vyrostla do pozice hvězdy, jejíž oblékání napodobují stovky žen po celém světě. Když vidíme pouzdrovou sukni a ležérní nízký drdol s decentně uvolněnými pramínky okolo obličeje, hned se nám vybaví právě Meghan. Máte to také tak?

TIP NA VIDEO: Nejdůležitější okamžiky Meghan a Harryho

Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru VIDEO Mall.tv

Styl vévodkyně ze Sussexu ovšem rozhodně nebyl vždy bez chyb. Na fotografích z dob, kdy byla začínající herečkou, vypadá Meghan jako tuctová holka z recepce v účetní firmě. V mládí experimentovala i s barvami vlasů, i když ne moc výrazně – párkrát si zkusila mírně světlejší odstín, a jednou dokonce i ofinu, nic z toho jí ale úplně nesedělo. Ještě po porodu prvního potomka se dlouho hledala, dnes už má ale o své image jasno a dokazuje, že nejlíp vypadá žena, která umí dobře pracovat s tím, co má. Samozřejmě – luxusní modely od předních světových návrhářů jsou příjemný bonus, který to může jen pozvednout. Na Meghan se ale prostě nejlépe kouká, když je spokojená a když se s ledabyle sepnutými vlasy vedle svého prince šťastně usmívá.

Jak se vyvíjel styl Meghan Markle? Podívejte se do galerie:

Fotogalerie

30 fotografií
Kdysi káčátko s ofinou a nepoddajnými kadeřemi, dnes uhlazená elegantní ikona. Meghan Markle slaví 40. narozeniny! Jak se vyvíjel její osobní styl?

Meghan Markle se narodila v Los Angeles Dorii Ragland a Thomasi Markleovi. Když jí bylo šest, rodiče se rozvedli, otec přesto z jejího života zcela nezmizel, jak to v takových případech bývá. Naopak díky jeho práci kameramana se dívka dostala do zákulisí natáčení kultovního televizního seriálu Ženatý se závazky. Možná právě tam se zrodila její láska k hraní.

Po katolické střední škole pro dívky nastoupila na Severozápadní univerzitu v Illinois, kde Meghan studovala mezinárodní studia a uvažovala i o politické kariéře. Nakonec si k tomu ale přibrala ještě drama a v obou oborech získala bakalářský titul. Po škole pak její další kariérní směřování definitivně určila touha po záři reflektorů.

Začalo to štěky v televizi, pokračovalo menšími rolemi v komediích Dostaň ho tam a Šéfové na zabití nebo v romantickém dramatu Nezapomeň na mě. Největší díru do světa showbyznysu ale herečka udělala díky seriálu Kravaťáci, kde ztvárnila koncipientku Rachel Zane. Ta je gurmánkou stejně jako její představitelka. Během toho všeho se Meghan stihla také poprvé vdát, a to za filmového producenta Trevora Engelsona, svazek se ale po dvou letech rozpadl. Životní láska na Meghan zkrátka teprve čekala.

Tou byla kdysi černá ovce britské královské rodiny, princ Harry. Ti dva se seznámili v roce 2016 během rande naslepo, které jim dohodila společná kamarádka. Hned první večer se shodli, že se musí znovu vidět. Následovalo před médii a veřejností pečlivě kryté oťukávání, ale už po čtyřech měsících se začalo šuškat, že zrzavý bouřlivák proslulý skandály se konečně zamiloval, a to do starší, rozvedené americké herečky.

Na konci roku 2016 se Harry a Meghan ke své lásce veřejně přiznali. Světová bulvární i nebulvární média byla senzačního vztahu plná a každý na něj měl nějaký názor. Když vyšlo najevo, že mladé milence podporuje i Harryho zbožňovaná babička, královna Alžběta II., jako by ale rázem ty dva schválil i zbytek planety. Na podzim 2017 přišlo oficiální zasnoubení a zhruba o půl roku později i velkolepá královská svatba. Tím výčet radostných událostí nekončil; ještě tentýž rok pár oznámil, že očekává prvního potomka. Prostě dokonalá idylka – ale ne na dlouho.

V lednu 2020 obdivovaný pár na sociálních sítích oznámil, že upouští od svých královských poviností a celkově se hodlá stáhnout z veřejného dění v rámci britské šlechtické rodiny. Řada lidí z tohoto rozkolu vinila právě Meghan, i proto celá kauza získala neoficiální přezdívku Megxit. Olej do ohně jen přililo teď už proslulé interview s Oprah Winfrey, v němž Harry a Meghan odhalili několik šokujících detailů o tom, proč se rozhodli odejít a přestěhovat se prakticky na druhý konec světa. Roli v tom měl sehrát rasismus a šikana ze strany urozených příbuzných a obava o duševní pohodu vévodkyně ze Sussexu. Rozhovor rozdělil veřejnost na dva tábory; fanoušky a odpůrce Meghan. Snad to celé konečně rozseknou memoáry, které se příští rok chystá vydat princ Harry. Kniha by měla nabídnout jeho vlastní pohled na život v královské rodině, a tím pádem i očistit pověst Harryho ženy.

Autor: Kateřina Horáková
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy