„Co jsem si myslela?“ Looky z červeného koberce, kterých celebrity dodnes litují

4 min čtení

4 min čtení

Červený koberec je bezesporu náročná disciplína. Můžete vsadit na jistotu a být nádherná, ale také nudná. Můžete zariskovat a zařadit se do síně slávy ikonických outfitů. Anebo to schytat od módní policie a stát se inspirací pro internetové memy. Linie mezi HOT a NOT je tenká a mnohdy ji prověří až čas. Které celebrity i po letech litují, že se rozhodly zrovna pro TY šaty?

Gwyneth Paltrow na Oscarech (2002)

Před dvaceti lety byla Gwyneth Paltrow nejen na vrcholu své herecké kariéry, ale i sledovanou módní ikonou. Instagram dodnes baví její devadesátkové kožené sako, twinning styl s Bradem Pittem nebo zelený co-ord set od Donny Karan, který oblékla ve filmu Velké naděje (1998). Sladce růžová róba od Ralpha Laurena, v níž si v roce 1999 došla pro Oscara za roli v Zamilovaném Shakespearovi, vstoupila do pomyslné módní síně slávy.

TIP NA VIDEO: Jaké trendy z devadesátek se letos vracejí?

Už o tři roky později se však ocitla v žebříčku nejhůře oblečených dam – to když se rozhodla dodat Oscarům trochu punku. Tehdy kývla na model od Alexandera McQueena, jehož součástí bylo strečové transparentní tílko s motivem šněrování. V jednom ze svých Goop newsletterů pak Gwyneth přiznala, že to mělo vypadat jinak: „Bylo tam několik chyb; šaty byly v pořádku, ale měla jsem si pod ně vzít podprsenku, měla jsem vsadit na jednoduché plážové vlny a ubrat make-upu. Pak by to fungovalo tak, jak jsem zamýšlela.“

Gwyneth Paltrow v šatech Alexander McQueen