Šperk léta 2022: Náhrdelník à la choker je zpět! Jak bude vypadat?

2 min čtení

2 min čtení

Kdybyste si na letošní léto měli pořídit jen jeden šperk, rozhodně vsaďte na náhrdelník ke krku čili choker. Vybírat přitom můžete z tolika různých stylů, že v podstatě není možné, abyste nenašli kousek přesně pro sebe.

Choker neboli módní obojek na krk si zpravidla spojujeme s devadesátkami, kdy byly v kurzu jednoduché a cenově dostupné sametky na krk s nějakým tím cingrlátkem uprostřed, popřípadě ornamentální chokery z jemného drátku. Nenosily jsme je jen my, ale i tehdejší mladé ikony stříbrného plátna v čele s Drew Barrymore, Reese Witherspoon nebo Alicií Silverstone. Kate Winslet si sametový obojek se třpytivým ornamentem vzala dokonce na premiéru Titanicu v roce 1997.

TIP NA VIDEO: Které trendy z devadesátek se letos vracejí?

Zhruba po dvaceti letech, někdy v roce 2016 se začaly objevovat první vlaštovky, díky kterým tento trend vstal z mrtvých: sametku najednou nosily Hailey Bieber, Gigi Hadid, Katy Perry nebo Rihanna. Chvilkové opojení pouťovým doplňkem vystřídala touha po luxusu v podobě masivních zlatých řetězů, kterou zažehl módní dům Bottega Veneta současně s nostalgií po old Céline. A soudě dle módních přehlídek pro letošní jaro a léto, náhrdelníky ke krku budou našim šperkovnicím a shopping listům vládnout i nadále.

Valentino

Alexander McQueen

Chanel

Chanel

Chanel

Nensi Dojaka

Letošní nabídka chokerů je mnohem rozmanitější než ta v devadesátkách či před pár lety. Šperk do sebe totiž nasává i trendy z aktuálně silně rezonující estetiky Y2K, a tak přichází na řadu i nejrůznější přívěsky s provokativním nádechem kýče – třeba ve tvaru srdce či motýla. Hranice ale v podstatě neexistují: nosí se varianty ve formě zlatého řetězu i jemného řetízku, umělých barevných korálků, kovových kroužků i spletených „tkaniček“ (Isabel Marant). Velkým trendem jsou i perly nebo třeba kombinace dvou různých stylů, které tak trochu působí jako do it yourself – třeba choker napůl z perel a napůl z korálků. A nakonec platí zlaté pravidlo vrstvení; totiž že nemusíte zůstat jen u jednoho u náhrdelníku.

Inspirace z Instagramu: Letní choker náhrdelník

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading