Malé černé i kardigany: 10 trendů z devadesátek, které nosíme i teď

Nostalgie a čerpání inspirace z předešlých dekád ovlivňuje módu už několik let. Aktuálně k tomu přispívá i televizní seriál Devadesátky, který odstartoval zcela novou českou fascinaci tímto nespoutaným a také dost kontroverzním obdobím. A zatímco mnohé módní trendy z této doby naštěstí skončily v propadlišti dějin, jiné s radostí nosíme dodnes. Které to jsou?

Oversize obleky

Když si na Zlatých glóbech v roce 1990 Julia Roberts šla pro sošku za nejlepší herečku ve vedlejší roli, působila v pánském oversize obleku z dílny Giorgio Armani jako módní zjevení. Celý outfit je od té doby kultem, který odstartoval pomyslnou módní revoluci bourající zažité přesvědčení, že na významné akce by žena měla vždy přijít v honosné róbě.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na upoutávku k seriálu Devadesátky

V posledních letech jsou oversize střihy opět na absolutním vrcholu. Z nošení pánských sak se stala nová módní norma, nad kterou se již nikdo nepozastaví, ba dokonce jí většina tleská. Extra volné siluety vídáme právě i na oblecích, které jako by z oka vypadly tomu, který vynesla Julia. A dokonce se vrátily i klasické vesty, které stejně jako v devadesátkách ženy často nosí nejen do obleku, ale také je oblékají na holé tělo místo trika či topu.

Loading
Loading

Článek pokračuje na další straně. >>>