Nejpohodlnější domácí oblečení: Seznamte se s trendem athflow

Zatímco většina z nás doufá, že nás nečeká žádný další lockdown, s klesajícími teplotami se zároveň těšíme, jak se opět oblékneme do extra měkkých domácích úborů, jejichž popularita vystoupala k nebeským výšinám právě v době pandemie. Kde letos sehnat ty nejlepší kousky? A můžeme je stejně jako vloni nosit i ven?

Volné oversize mikiny a tepláky se pro spoustu z nás staly už během loňského roku každodenním outfitem, ze kterého mnozí odmítali vylézt i poté, co se svět začal probouzet z koronavirové letargie. Měsíce strávené doma nás ale naučily jednu věc –⁠ stejně jako venku, i uprostřed čtyř stěn se chceme v oblečení cítit a vypadat dobře. Zrodil se tak módní fenomén zvaný athflow, který sociální síť Pinterest ve své výhledové studii označila za klíčový trend roku 2021.

TIP NA VIDEO: Víte, jak poznat kousky z kvalitního kašmíru?

O co přesně jde? Ryze sportovní kousky a vytahaná stará trika začaly nahrazovat stylové komplety, overaly a oversize teplákovky z vlny, kašmíru, mušelínu i měkkého úpletu, které poskytují dostatek pohodlí, zároveň ale sází na eleganci. Díky tomu se hodí na víkendový odpočinek v posteli, poklidnou jógu nebo třeba na home office a nekonečné Zoom meetingy.

Loading
Loading
Loading

Obliba i nabídka těchto kousků od loňska neustále stoupá, a tak můžeme již několik měsíců sledovat, jak se zcela stírá hranice mezi oblečením na doma a na ven. A není pro to lepšího důkazu, než právě oblečení ze sekce athlfow. Sety, které většinou pořídíte v neutrálních odstínech, totiž můžete bez výčitek nosit i ven. Nejlépe vypadají s dlouhým rovným kabátem a chunky botami či teniskami.

Loading
Loading
Loading

Jestli se ale přeci jen něco oproti loňským trendům v domácím oblečení mění, jsou to barvy. Přestože stále v nabídkách převažují hlavně zemité tóny, které jsou pro athflow nejtypičtější, zejména na zahraničních e-shopech už naleznete barevně mnohem pestřejší nabídku – stále více jsou k vidění retro a psychedelické vzory a odstíny mátově i lahvově zelené, fialková nebo třeba oranžová.

Výběr nejlepšího domácího oblečení v neutrálních i barevných variantách najdete v galerii: