Tohle je svetr, který budete chtít následující měsíce nosit nejčastěji

Sweater weather je v plném proudu, a i když aktuální kolekce nabízejí spoustu výrazných krasavců, my se dnes zaměříme na svetry, které naplňují sousloví „kvalitní základ šatníku“. To znamená jednoduché, v přírodních odstínech a se zásadním podílem vlny. 

Pleteniny se v posledních letech a i vlivem pandemie staly v dámském šatníku nepostradatelnými. Nosí se pletené šaty, topy, sukně, a dokonce i spodní prádlo. Současně se stírají hranice mezi veřejným a domácím. Na doma si pořizujeme parádní úpletové, nikoli teplákové, soupravy, úpletové legíny zase tuto sezonu vytlačují obligátní džíny. Také ale mnohem víc řešíme materiál, pokud si kupujeme klasické svetry. Nechceme je na jednu sezonu a chceme, aby doopravdy hřály.

TIP NA VIDEO: Jak poznáte kvalitní kašmír?

Dnes se proto zaměříme na svetry s částečným nebo 100% podílem vlny. A i když se od sebe střihově liší, spojuje je, že vycházejí z klasických designů (volné roláky, copánkový vzor), popřípadě se nesou v duchu současného minimalismu (svetry s polo výstřihy či se zipy).

Ve většině případů jsou také oversize, protože do těch se člověk nejlépe zachumlá. A v neposlední radě jsme se zaměřily na basic odstíny, které oscilují od krémové přes béžovou po tmavě hnědou – zkrátka takové módní café latte (se špetkou skořice). Užijte si ho!

Loading
Loading
Loading
Loading

Fotogalerie: 35 nejkrásnějších basic vlněných svetrů z aktuálních kolekcí