Přichází čas beránků: Kde letos koupíte oblíbenou bundu Francouzek?

Beránkové bundy dominovaly přehlídkám už loni na podzim a letos tomu nebylo jinak. Jejich předností je ležérnost a pánský šmrnc, ale také to, že skvěle zapadají do nadčasového stylu Francouzek. Kde sehnat tu nejvíc trendy?

Bundy s beránkem či kožíškem mají dlouhou historii. Ta sahá až k první světové válce, kdy ještě piloti létali v letadlech s otevřeným kokpitem, a tak potřebovali teplejší kabát opatřený typickým beránkovým límcem. Během 2. světové války již měli armádní letci modernější bundy, které v podstatě odpovídají současnému střihu. Leteckou bundu s kožíškem nosila jako jedna z prvních žen válečná fotografka a spoluzakladatelka časopisu Life Margaret Bourke-White.

TIP NA VIDEO: Bez jakých základních kousků se na podzim neobjedou Francouzky?

O velkou popularitu se tomuto kousku v 80. letech postaral film Top Gun a od té doby se k němu návrháři neustále vracejí, ať už v pánské či dámské sekci. Beránkové bundy a kabátky však nezapřou ani inspiraci 70. léty, kdy do mainstreamové módy pronikl bohémský styl hippies. Dámské kabáty tehdy lemovaly chlupaté kožíšky, zatímco ty pánské byly častěji zdobené právě beránkem.

I když si trend leteckých bundiček hodně spojujeme s americkou kulturou a ideálem statečného dobrodruha, za svůj ho přijal i současný pařížský styl, který hodně staví na kombinaci univerzálních střihů a vintage prvků. Beránkové bundy se v různých variacích objevovaly i na přehlídkách letošního podzimního pařížského fashion weeku, a to v takové míře, že je lze považovat za jeden z hlavních trendů sezony – představil je třeba Jacquemus, Miu Miu, Celine, Akris, Chloé, Isabel Marant nebo Givenchy.

K tomu si můžete přičíst i street style, který napoví, jak takový kousek nosit. S bílým trikem, legínami a kozačkami, které připomínají off-duty styl modelek kolem roku 2008? Anebo s úpletovými šaty, které aktuálně patří k nejoblíbenějším kouskům? Oblekové kalhoty a cropped rolák či prošívaná sukně tento kousek oděvu zase posouvají více ke Skandinávii. V neposlední řadě platí, že džíny jsou v módě odpovědí takřka na vše.

Loading

Fotogalerie: Kde seženete stylovou bundu s beránkem?