Street style v Paříži a v Kodani
& Other Stories, 119 eur, stories.com
& Other Stories, 129 eur, stories.com
& Other Stories, 149 eur, stories.com
Adoore, 150 eur, adoore.se2
45
Fotogalerie

Máte je v šatníku? Nejlepší podzimní šaty za poslední léta si podmaňují další sezónu

Úpletové šaty si v posledních třech letech získaly naše srdce. Návrháři do tohoto pohodlného kousku vložili veškerou invenci, přesto se v poslední sezóně vrací opět k nositelné jednoduchosti bez výraznějších střihových prvků, jakými ještě nedávno byly třeba sexy prostřihy. I tento módní směr má ale svou výjimku, která potvrzuje pravidlo. O co se bude jednat?

Úpletové šaty se za několik posledních sezón staly natolik populárními, že na mnoha e-shopech mají i samostatnou kategorii. Schovat se do ní přitom mohou kousky z nejrůznějších materiálů – od jemné viskózy přes bavlnu, polyester a jejich směsi s elastickými vlákny až po vlnu a kašmír, které bývají nejnákladnější (a také nejvíc zahřejí). Díky pružnému úpletu a často přiléhavým střihům poskytují nejen pohodlí, ale i potřebnou dávku svůdnosti – byť je pravdou, že od prvotních hrátek s komplikovanými prostřihy návrháři již upustili a mnohem více se letos prosazují jednoduché splývavé siluety, které přirozeně podtrhují ženské křivky.

TIP NA VIDEO: K novým šatům nové boty? Stylistka radí, jaké modely letí letos na podzim.

Video placeholde

Znatelně ubylo nejen prostřihů, ale také sexy výstřihů či ultra vysokých rozparků. Ty letos nahrazuje nový trendy prvek, kterým jsou dlouhé třásně na lemu – k vidění byly u šatů na přehlídce Michaela Korse i u oblíbené kodaňské značky Ganni. Co se týče barev, černé úpletové šaty, které evokují devadesátkovou dekadenci, jsou základ. Mají největší potenciál obstát jako společenský oděv, obzvlášť když disponují zmíněnými třásněmi nebo třeba elegantním bardot výstřihem. Obecně se hodí pro příležitosti, kdy se chcete cítit patřičně elegantně a ve své kůži, ale nepotřebujete nutně být středem pozornosti. Letí ale i výrazné tóny červené a fialové, dále se uplatňuje elegantní šedá či odstíny zelené a rovněž prakticky jakákoli barva na spektru od krémové přes béžovou po tmavohnědou.

Hemès podzim/zima 2023
Hemès podzim/zima 2023 | Zdroj: Profimedia.cz

Fendi podzim/zima 2023
Fendi podzim/zima 2023 | Zdroj: Profimedia.cz

Ganni podzim/zima 2023
Ganni podzim/zima 2023 | Zdroj: Profimedia.cz

Michael Kors podzim/zima 2023
Michael Kors podzim/zima 2023 | Zdroj: Profimedia.cz

Michael Kors podzim/zima 2023
Michael Kors podzim/zima 2023 | Zdroj: Profimedia.cz

Gabriela Hearst podzim/zima 2023
Gabriela Hearst podzim/zima 2023 | Zdroj: Profimedia.cz

Isabel Marant podzim/zima 2023
Isabel Marant podzim/zima 2023 | Zdroj: Profimedia.cz

Inspirace z Instagramu: Úpletové šaty

Kde sehnat skvělé úpletové šaty? To zjistíte ve fotogalerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články