Máte je v šatníku? Nejpohodlnější šaty, které zachrání jakýkoli slavnostní večer

1 min čtení

1 min čtení

Úpletové šaty si v posledních dvou letech získaly naše srdce. Návrháři do tohoto pohodlného kousku vložili veškerou invenci, takže jejich střihová variabilita výrazně rozšířila i možnosti, kam je nosit – včetně divadel, večírků a jiných společenských událostí.

Úpletové šaty se za několik posledních sezón staly natolik populárními, že na mnoha e-shopech mají i samostatnou kategorii. Schovat se do ní přitom mohou kousky z nejrůznějších materiálů – od jemné viskózy přes bavlnu, polyester a jejich směsi s elastickými vlákny až po vlnu a kašmír, které bývají nejnákladnější (a také nejvíc zahřejí). Hřejivost však nebývá u společenských šatů tou největší výhodou. Úpletové šaty svou popularitu postavily spíše na zajímavých střizích – v posledních letech se staly hitem zejména díky trendu všemožných prostřihů, jež jim dodávají poutavou asymetrii.

TIP NA VIDEO: Jaké boty pofrčí na podzim a v zimě?

Prostřihů v posledním roce trochu ubylo, nicméně pro úpletové šaty je to možná výhoda. Stále si ponechávají elegantní a ženské siluety lemované hranatými výstřihy, hlubokými výstřihy na zádech nebo vysokými rozparky. K večernímu nošení je předurčují i čím dál populárnější kombinace se štrasovými prvky, zdobnými knoflíky nebo lurexovým prošíváním. Na rozdíl od flitrových šatů si však ty úpletové stále ponechávají kapku ležérnosti – jsou tedy ideální pro příležitosti, kdy se chcete cítit dobře, patřičně elegantně a ve své kůži, ale nepotřebujete nutně být středem pozornosti.

Co se týče barev, černé úpletové šaty, které evokují devadesátkovou dekadenci, jsou základ. Letí ale i výrazné tóny červené a modré, Valentino pink i něžné pastely.

Sienna Miller na premiéře seriálu Sandman v úpletových šatech Self-Portrait

Inspirace z Instagramu: Úpletové šaty na večer

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading