Dáte jim šanci? Nejkontroverznější kalhoty se vrací do módy

25. října 2021 • 06:00
Legínová inspirace • Foto: Profimedia.cz, Instagram / @graceghanem

Snad žádné kalhoty nevzbuzují takové vášně jako legíny. Zatímco jedni tvrdí, že nosit by se měly zásadně jen do fitness centra, jiní si je nemohou vynachválit pro jejich měkký a poddajný materiál a gumu v pase. Tím to ale nekončí: Legíny se letos zbavují všech negativních nálepek a dostávají se na pozici must-have kousku.

Pryč je doba, kdy se legíny nosily k šatům téměř jakékoliv délky a kdy tvořily svatou módní trojici s boho tílkem a extra dlouhým kardiganem bez knoflíků. Legíny v posledních letech žily v ústraní, a pokud se o nich někdy začalo mluvit, tak většinou v souvislosti s nesoudností jejich nositelek, které je zaměňují za běžné kalhoty. Teď je ale vše jinak. Legíny se vrací a dokazují, že umí posloužit i jako velmi stylový kousek pro ženu jakékoliv postavy.

TIP NA VIDEO: Vyznáte se v typech kalhot?

Světová pandemie udělala v našich oblékacích preferencích velkou paseku, a tak není divu, že se do popředí zájmu žen po celém světě opět začaly drát kalhoty, které poskytují dostatek pohodlí a ideálně neškrtí v pase. Návrat legín byl na spadnutí již od loňského roku, kdy postupně začaly nahrazovat tradiční kalhoty. A nic se na tomto trendu nemění ani letos na podzim.

A jak tedy letošní chic legíny vypadají? Podob mají hned několik.

Už od začátku roku 2021 se zejména u generace Z na první příčce v oblíbenosti drží pestrobarevné kousky, které se od tradičního skinny střihu legín odlišují především výraznými zvonovými nohavicemi. Nosí se s křivákem nebo třeba s koženým sakem či trenčkotem, a čím výraznější a barevnější motiv na sobě mají, tím lépe.

S chladnějším počasím se ale o slovo začíná hlásit také umírněnost a elegance, která postupně bourá zažitý předsudek, že legíny ubírají outfitům na formalitě. S letošními trendy střihy je tomu dokonce úplně naopak, jelikož mezi vůbec nejpopulárnější typ legín patří ty, které se od poloviny lýtek směrem dolů mírně rozšiřují do zvonu a zároveň disponují rozparkem buď uprostřed, případně na boku. Takové kousky si pak velmi dobře rozumí s lodičkami, kotníčkovými boots i teniskami. V obchodech je často najdete také v úpletové variantě s žebrováním, která je vždy příjemným ozvláštněním textury celého outfitu.

Stejně tak se ale do módy vrací i klasické šponovky, které módní influencerky nejraději oblékají s velkými svetry a chunky mokasínami. Skvěle vypadají také s tenkými prošívanými bundami či oversize saky, s nimiž dohromady tvoří neotřelou oblekovou kombinaci hrající si s proporcemi ženského těla.

Legíny všech střihů a barev z aktuálních kolekcí najdete v galerii:

Fotogalerie

35 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy