Dáte jim šanci? Nejkontroverznější kalhoty se vrací do módy

Snad žádné kalhoty nevzbuzují takové vášně jako legíny. Zatímco jedni tvrdí, že nosit by se měly zásadně jen do fitness centra, jiní si je nemohou vynachválit pro jejich měkký a poddajný materiál a gumu v pase. Tím to ale nekončí: Legíny se letos zbavují všech negativních nálepek a dostávají se na pozici must-have kousku.

Pryč je doba, kdy se legíny nosily k šatům téměř jakékoliv délky a kdy tvořily svatou módní trojici s boho tílkem a extra dlouhým kardiganem bez knoflíků. Legíny v posledních letech žily v ústraní, a pokud se o nich někdy začalo mluvit, tak většinou v souvislosti s nesoudností jejich nositelek, které je zaměňují za běžné kalhoty. Teď je ale vše jinak. Legíny se vrací a dokazují, že umí posloužit i jako velmi stylový kousek pro ženu jakékoliv postavy.

TIP NA VIDEO: Vyznáte se v typech kalhot?

Světová pandemie udělala v našich oblékacích preferencích velkou paseku, a tak není divu, že se do popředí zájmu žen po celém světě opět začaly drát kalhoty, které poskytují dostatek pohodlí a ideálně neškrtí v pase. Návrat legín byl na spadnutí již od loňského roku, kdy postupně začaly nahrazovat tradiční kalhoty. A nic se na tomto trendu nemění ani letos na podzim.

A jak tedy letošní chic legíny vypadají? Podob mají hned několik.

Už od začátku roku 2021 se zejména u generace Z na první příčce v oblíbenosti drží pestrobarevné kousky, které se od tradičního skinny střihu legín odlišují především výraznými zvonovými nohavicemi. Nosí se s křivákem nebo třeba s koženým sakem či trenčkotem, a čím výraznější a barevnější motiv na sobě mají, tím lépe.

Loading
Loading
Loading

S chladnějším počasím se ale o slovo začíná hlásit také umírněnost a elegance, která postupně bourá zažitý předsudek, že legíny ubírají outfitům na formalitě. S letošními trendy střihy je tomu dokonce úplně naopak, jelikož mezi vůbec nejpopulárnější typ legín patří ty, které se od poloviny lýtek směrem dolů mírně rozšiřují do zvonu a zároveň disponují rozparkem buď uprostřed, případně na boku. Takové kousky si pak velmi dobře rozumí s lodičkami, kotníčkovými boots i teniskami. V obchodech je často najdete také v úpletové variantě s žebrováním, která je vždy příjemným ozvláštněním textury celého outfitu.

Loading
Loading
Loading
Loading

Stejně tak se ale do módy vrací i klasické šponovky, které módní influencerky nejraději oblékají s velkými svetry a chunky mokasínami. Skvěle vypadají také s tenkými prošívanými bundami či oversize saky, s nimiž dohromady tvoří neotřelou oblekovou kombinaci hrající si s proporcemi ženského těla.

Legíny všech střihů a barev z aktuálních kolekcí najdete v galerii: