Další módní návrat do nultých let: Přivítejte kapsáče!

Cropped top a cargo kalhoty. Módní uniforma, která naposledy dělala velké vlny před dvaceti lety, se nyní vrací jako tsunami. Styl Avril Lavigne, Gwen Stefani, Britney Spears nebo Jennifer Aniston z nultých let si už nyní podmaňuje Instagram. A co vy. Už máte své kapsáče?

„Tolik zbytečných kapes,“ glosoval ještě v roce 2020 ironicky časopis Cosmopolitan snímek herečky Liz Hurley z období přelomu milénia, která kromě džínových kapsáčů oblékla také těsné bílé sako a žluté boty s ostrou špičkou. Uběhlo doslova pár let a vysmívaná kombinace maloměstské paničky opět velí street stylu. Cargo kalhoty neboli kapsáče tu dvacet let nebyly (až na výjimky a Jennifer Aniston), a tak nyní nabízejí takřka neprobádané území a příležitost objevovat nové kreace – jak ostatně ukázal už lednový street style v Kodani.

TIP NA VIDEO: Jaké džíny letos musíte mít?

Street style v Kodani
Street style v Kodani

Vedle Skandinávek v čele s Pernille Teisbaek, která výrazné kapsáče oblékla i na dva fashion weeky v Paříži, se těchto kalhot s gustem zmocňuje i tiktoková generace. Je to pochopitelné; jejich první vlnu nemůže pamatovat a snímky Britney Spears v kapsáčích a růžovém kožíšku na její zástupce působí jako ničím nezatížená módní inspirace – podobně, jako se mileniálky s odstupem času zamilovaly i do osmdesátkového stylu princezny Diany.

Britney Spears (2003)
Girls Aloud (2003)

I my, co jsme tuto dobu zažily, však musíme připustit, že pohodlné cargo kalhoty vlastně ještě patřily k tomu lepšímu, co nabízela – minimálně z dnešního pohledu body positivity. Ve srovnání s módou extrémních bokovek, která si trendy podmanila posléze, byly kapsáče volbou drsnějších holek z popové scény: nosily je Avril, Gwen a Girls Aloud (zatímco Paris Hilton s Nicole Richie dávaly přednost mikro sukním a teplákovkám Juicy Couture). 

Když si navíc odmyslíme „zbytečné“ kapsy, souzní cargo kalhoty s aktuální žhavou siluetou širokých nohavic. A když si je naopak přimyslíme a přidáme k nim třeba cropped úpletové tílko a přes něj oblíbený blejzr… Je to vlastně i docela dobré oživení. Cargo kalhoty ale skutečně snesou mnoho kombinací – tento military styl si hezky rozumí například s bílou romantickou blůzou, překvapivě dobře funguje ale i s elegantními buklé kabátky. Více inspirace, jak je nosit, proto nehledejte jen ve fotogalerii níže, ale i ve vlastní skříni. 

Loading
Loading
Loading