Street style v Paříži

Street style v Paříži Zdroj: Profimedia.cz

Bomber, Mango, 6499 Kč, mango.com
Bomber, COS, 390 eur, cos.com
Bomber, The Frankie Shop, 285 eur, eu. thefrankieshop.com
.
Cropped bunda, Mango, 1599 Kč, mango.com
20
Fotogalerie

Nejlepší kožené svrchníky z aktuálních kolekcí. Jaký střih a barva letos vedou?

Klasický křivák je věčný, ale v posledních letech se k němu přidávají i další kožené (či „kožené“) svrchníky – jako saka, bombery nebo trenčkoty. Pojďte se podívat na výběr nejlepších kousků z podzimních kolekcí.

Konečně počasí na koženou bundu! Jestli s vámi tohle zvolání rezonuje, pak nejspíš patříte mezi ty, kteří už nedočkavě vyhlíželi konec léta, aby si konečně užili trochu módního vrstvení. Snad žádný jiný kousek nereprezentuje střídání sezón lépe než kožená bunda, navíc teď už ji můžete nosit klidně celý den, aniž byste se v ní upekli. A zatímco ještě před pěti lety jsme si pod tímto pojmem představili hlavně klasický křivák, v roce 2023 je nabídka o hodně pestřejší.

TIP NA VIDEO: Jak vrstvit oblečení na podzim a v zimě?

Video placeholde

Nostalgie po módě devadesátých let do hry postupně vrátila projmutá kožená saka ve stylu Rachel Green i dlouhé trenčkoty à la Matrix. Vlivem nabídky second handů, které se stávají čím dál populárnější nákupní volbou, jsme také začali objevovat kouzlo oversize sak a bund v pánském stylu (nejspíš je před třiceti lety skutečně nosil něčí táta), ze kterého se postupně vyvinula láska ke koženým bomberům.

Výhodou je, že jeden kousek nestřídá druhý – nýbrž, jak implikuje úvodní fotografie z pařížského street stylu, fungují společně jako jeden trend a navzájem si nekonkurují. Naopak se přidávají nové neotřelé střihy a barvy. Stejně jako loni, i letos na podzim tak vedle klasické černé poletí i zemité tóny hnědé, béžové, nebo dokonce červené. Na počátku roku se k obecné vintage náladě připojil trend oprýskané kůže (či koženky) a tahle patina přetrvává i u podzimních kousků.

Bundy a saka však budou o naši pozornost soupeřit s výraznými koženými kabáty a trenčkoty, které se stávají pilířem sezóny. Nosit se budou jak zmíněné černé, tak i hnědé, vínové a červené. Dále matné semišové ve stylu sedmdesátek, anebo naopak okázale lesklé s vinylovým povrchem. Jedno je jisté – výběr bude letos těžký. Snad vám ho alespoň usnadní naše redakční tipy na nákupy, které najdete ve fotogalerii.

Tipy na krásné kožené kousky najdete v galerii v úvodu článku.