Jako z Bravíčka: Lesky na rty jsou zpět! Jak je nosit v roce 2022?

2 min čtení

2 min čtení

Nosili jsme je kdysi a vypadá to, že se k nim zase vrátíme. Spolu s trendem Y2K jsou opět v módě lesky na rty. V roce 2022 se ale nenosí jen na ústech. Kde je koupit a jak se s nimi líčit? A jak vlastně o rty správně pečovat, aby nic než lesk nepotřebovaly?

V posledních letech ovládaly módní svět devadesátky, letos se o slovo naplno hlásí nultá léta. Kromě oblečení a doplňků ve stylu Y2K estetiky se tak vrací i líčení, které si současní mileniálové pamatují z pubertálních let. Jedním z nejvíc trendy make-up prvků jsou v roce 2022 lesky na rty, které kdysi snad každá z nás nosila v kabelce nebo školní tašce. Někdy je člověk dokonce ani nemusel kupovat, protože se často objevovaly jako dárek u časopisů Bravo Girl a Top dívky.

TIP NA VIDEO: Jak na perfektní nahé líčení?

Jak je ale nosit v roce 2022, aby to vypadalo dobře a vaše rty byly k nakousnutí? Základem a klasikou, kterou nikdy nic nezkazíte, je jemný a přirozený look, který vypadá svěženo make-up make-up look, kdy není poznat, jestli jste nalíčená, nebo ne. Sjednocená pleť, přirozeně upravené obočí, řasenka a lesk – a to úplně stačí.

Přírodní líčení perfektně doplní bezbarvý lesk.

Současné trendy nicméně velí, že víc je víc. Pokud tedy v líčení ráda experimentujete, nebojte se vsadit na double gloss, kdy se lesknou nejen rty, ale také oči. Můžete pracovat se dvěma různými lesky, na rty použít barevný, na víčka bezbarvý. Dobře vypadá i nude líčení, na které použijete jen bezbarvý lesk. Případně můžete bezbarvým leskem na závěr přetřít barevnou rtěnku a stíny nalíčené rty a oči. Lesk v přírodním odstínu také slouží jako neutrální kotva a decentní protipól k výrazně nalíčeným očím.

Double gloss trend velí používat lesky nejen na rty, ale klidně i na oči a přes barevný základ.

Jednoduché lesklé líčení podle Fenty Beauty.

Jak se postarat o to, aby vaše rty byly před nanesením lesku jemné a vláčné? Článek pokračuje na další straně. >>>