Dva kusy místo jednoho: Nejlepší co-ord sety na letní dovolenou

Co-ord sety neboli komplety topu a sukně (popřípadě topu a kalhot nebo šortek) se staly hitem už loni v létě, letos ale nabírají na intenzitě. Jejich výhodou je, že je můžete nosit buď dohromady, nebo separé s jinými kousky, což z nich činí mimořádně praktický oděv na dovolenou.

Komplety jsme si přirozeně zvykly nosit v podobě plavek, teplákových souprav nebo kalhotových kostýmů. Tak proč si nepořídit třeba set topu a sukně ze stejné látky, které dohromady působí jako šaty? Výhodou však je, že tyhle „šaty“ můžete druhý den rozdělit a k topu si vzít třeba džínové šortky. Nebo k sukni lněnou košili. Mimochodem, právě košile se letos stávají populární součástí setů s kalhotami, popřípadě se saténovými sukněmi. Celkový outfit pak vytváří uvolněnou a pohodlnou siluetu, která může oslovit i ty, koho doposud co-ord sety nechávaly chladnými.

TIP NA VIDEO: Jak se měnily šaty v průběhu století?

Další populární variantou je set se zkráceným topem, který doplňuje buď sukně, šortky, nebo kalhoty. Ten může mít mnoho podob – vysloveně na dovolenou u moře se hodí lambada braletka s nabíranými rukávy. Nadále oblíbenou zůstávají také háčkovaná krajka, která dodává bohémský šmrnc, nebo top, jenž střihem připomíná uvázaný šátek (s cípem směřujícím k pupíku). Součástí co-ord setů bývají i sexy topy à la záclonky – tedy takové, které vepředu drží pohromadě často jen díky jednomu knoflíku. A v létě najdou své uplatnění i takzvané tube topy, které v setu s pružnou pouzdrovou sukní vytvářejí ležérně ladnou siluetu.

Co-ord šaty nejsou žádnou velkou novinkou, už několik let slaví úspěch na červeném koberci. V roce 2014 v nich na Met Gala přišla Rihanna, postupně v nich zazářily třeba Taylor Swift, Lily Collins, Kim Kardashian, v roce 2020 na Grammy v minimalistickém bílém modelu zaujala pro změnu Dua Lipa. Uvolnění ve společenském dress codu jen předznamenalo průnik co-ord setů do volnočasové módy. Ten byl však pozvolný a definitivně přišel díky obecnému trendu zkrácených topů.
Odkud přišel co-ord set?

Inspirace z Instagramu: Co-ord sety

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading