Každé tělo je bikini tělo! Kde sehnat nejkrásnější plavky pro plné tvary?

3 min čtení

3 min čtení

Rádi bychom věřili, že je doba už natolik liberální, aby nikoho nenapadalo rozdělovat těla na ta, která se mohou odhalit na pláži, a ta, která by naopak měla zůstat skrytá i v největším horku. Stačí ale jediný pohled na nabídku oblíbených módních značek a zákazník zjistí, že výběr plavek ve velikosti 44 a vyšší je stále značně omezený či neexistuje vůbec. Naštěstí se objevuje čím dál víc menších brandů, které kromě respektu ke všem tvarům a křivkám dbají i na udržitelný přístup. Které z nich stojí za pozornost?

Ještě než se pustíme do představení pětice cool plavkových značek, pro něž žádný tvar těla není překážkou, pojďme si pro jistotu připomenout, že ať už je vaše velikost jakákoliv, nemáte jediný důvod se u bazénu, jezera či moře skrývat. Kapku sebevědomí a jistoty, že skutečně „every body is a bikini body“ vám snad dodají následující módní expertky a jejich letní kreace.

TIP NA VIDEO: Plavky můžete nosit i mimo pláž. Tady jsou tři nápady jak na to!

Loading
Loading
Loading
Loading

Loading
Loading
Loading

Je smutné, že navzdory vlně pozitivního, či alespoň neutrálního přístupu k tělu, je nabídka plavek ve velikosti 44 a vyšší v běžných a v Česku rozšířených módních řetězcích stále zoufale nedostatečná. A pokud již některý z obchodů přece jen pár větších kousků plavek či bikin nabízí, v kamenných prodejnách na ně narazíte jen stěží a budete odkázáni na nákup „na blind“ přes internet. Pokud se jím ovšem nenecháte odradit, stylové kousky respektující křivky letos najdete třeba v Mangu, H&M či v obchodu Ulla Popken, jenž často nabízí modely až do velikosti 62.

Za pozornost ale stojí i menší, o to ovšem zajímavější značky, které kromě širšího rozpětí velikostí často sázejí také na udržitelnost, diverzitu, férové podmínky pro zaměstnance a v neposlední řadě také na nadčasový, zato však proklatě cool design. Pokud vás tedy již omrzely květinové jednodílné plavky, v následujících kapitolách na vás čeká neokoukaná plavková inspirace z různých koutů světa.

Které značky plavek pro plné tvary stojí za pozornost? Podívejte se do následujících kapitol. >>>