Letní mikrotrend: Jednodílné plavky, které můžete nosit i jako cool top

2 min čtení

2 min čtení

Jednodílné plavky si v posledních letech vydobyly stálé místo v našich šatnících. A i když se módní střelka letos začíná obracet na opačný pól – k sexy šňůrkovým bikinám – one-piece modelům se nedá upřít jedna výhoda: dají se snadno zakomponovat do letního outfitu.

Plavky už nepatří jen na pláž nebo do bazénu; ty jednodílné můžete klidně nosit jako top. Kdo stojí za letošním žhavým mikrotrendem? Možná módní dům Chanel a jeho kolekce pro letošní jaro a léto, která – vedle toho, že rozvlnila modelky jako za časů devadesátkových přehlídek – zakomponovala jednodílné plavky do několika outfitů. Anebo třeba Gigi Hadid, která navázala spolupráci s plavkovým brandem Frankies Bikinis a v rámci marketingu nosí outfity zahrnující jejich modely nejen k vodě, ale i na tiskovky. Nutno dodat, že jí v tom pomáhá i mladší sestra Bella, která se v romantických jednodílných plavkách a mikro sukni předvedla na festivalu v Cannes. Ať tak, či onak, je to oficiální: tento letní kousek si zaslouží víc prostoru a pozornosti. Jinými slovy: jestli máte nebo si letos plánujete koupit jednodílné plavky, nepotřebujete kaftan. Oblečte k nim šortky, sukni či kalhoty z lehkého materiálu a celodenní dovolenkový outfit je hotov.

TIP NA VIDEO: Jaké základní kousky by vám neměly chybět v šatníku?

Chanel

Gigi Hadid v plavkách Frankies Bikinis

Bella Hadid v Cannes

Bella Hadid v Cannes

Vtip je samozřejmě v tom, že jako top mohou posloužit v podstatě jakékoli jednodílné plavky. Záleží jen na vás, jak to cítíte a kam se v nich chcete vydat. Mohou být minimalistické, střídmé a vypadat jako klasické tílko, ale i barevné, vzorované, se sexy prostřihy nebo šněrováním. Trendem, který razí i sestry Hadidovy, jsou plavky s vysokým vykrojením na bocích (takzvané high tight swimsuits), ke kterým si záměrně berou bokovky. Plavky tak mnohem více evokují korzetový top, který je aktuálně také žhavým trendem. Oblíbenými maskovacími prvky, díky nimž koupací úbory čím dál více připomínají svůdné topy, jsou také nejrůznější volány, řasení, pásky se sponou nebo asymetrická ramínka.

Inspirace z Instagramu: Jednodílné plavky à la top

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading