Zahájení festivalu v Cannes: Hvězdy zářily spíše díky šperkům než šatům

2 min čtení

2 min čtení

Po Met Gala se i festival v Cannes vrátil do svého obvyklého režimu a v tradičním termínu zahájil prominentní filmovou přehlídku, která potrvá až do 28. května. Tu samozřejmě na Boulevard de la Croisette doprovází i velkolepý červený koberec. Jaké šaty tentokrát zaujaly nejvíc?

Zahajovacím filmem 75. ročníku festivalu v Cannes se stala hororová komedie oscarového režiséra Michela Hazanaviciuse Coupez! (v angličtině Final Cut), jejíž francouzský název se z politických důvodů měnil – původně se totiž snímek jmenoval Z (comme Z). Hlavní ženskou roli zde po boku Romaina Durise ztvárnila francouzská herečka argentinského původu Bérénice Bejo, která na červený koberec vynesla overal v barvě Hot Pink. Podobně na červeném koberci zazářila herečka Rebecca Hall, jedna z letošních porotkyň, v červeno-fuchsiových šatech Gucci. V porotě, která v dřívějších letech čelila kritice pro nízké zastoupení žen a menšin, vedle ní zasedly také kolegyně Deepika Padukone, Noomi Rapace a Jasmine Trinca.

TIP NA VIDEO: Co (ne)víte o první dámě Francie?

Z hollywoodských hvězd na úvodní večer festivalu dorazily Julianne Moore a Eva Longoria a obě vsadily na černou – Moore oživila svůj oblíbený styling z dřívějška a jednoduchou róbu Bottega Veneta (s kapsami!) doplnila skvostným smaragdovým náhrdelníkem. Hvězda Zoufalých manželek pro změnu zvolila velmi trendy doplněk – choker, který její průsvitné volánové kreaci od Alberty Ferretti dodal dekadentní šmrnc. Obecně se dá říct, že na červeném koberci tentokrát módní kreace zastiňovaly pozoruhodné šperky. Ani Rebecca Hall a Deepika Padukone se nenechaly zahanbit a už tak výrazné večerní šaty s gustem doplnily dlouhými náušnicemi ve stylu chandelier.

Julianne Moore

Eva Longoria

Lori Harvey

Rebecca Hall

Nemělo by zapadnout, že vedle luxusu došlo i na individuální protest proti válce na Ukrajině. Prezident země Volodymyr Zelenskyj poté promluvil k plnému sálu, kde připomněl film Diktátor, ve kterém se Charlie Chaplin posmívá Hitlerovi, a pronesl politické poselství o tom, že film dnes není a nemá zůstat němý.

Jedna z návštěvnic pozvedla na červeném koberci malý transparent se vzkazem Putinovi.

Přehledně: 7 trendů z červeného koberce v Cannes. >>>