.

. Zdroj: Zdroj: Profimedia.cz

Nadvláda denimu a metalického lesku: Těchto 5 barev ovládne módu v roce 2023

Smutná zpráva pro všechny milovníky oranžové, purpurové a zelené, jež jsme opěvovali v minulých letech: rok 2023 se ponese na vlně absolutní nadvlády odstínů odkazujících k džínovině. V kurzu ale bude také nevinná bílá nebo sci-fi stříbrná. Která barva se stane vaším favoritem?

Key Lime Pie

Limetový odstín není na módní scéně žádnou novinkou. Mnozí experti i návrháři mu věštili zářnou budoucnost už během roku 2022, v mainstreamové módě se ale nijak zvlášť neuchytil. Že by konečně přicházel jeho čas? Jak naznačují modely značek Proenza Schouler, Rejina Pyo či Huishan Zhang, tato funky neonová barva vynikne hlavně na jednoduchém, ideálně jednodílném outfitu. Tento fakt hází do hry předpověď, že limetová by se mohla hlavně v letních měsících stát obstojnou náhradnicí za sytě zelenou, která se stala hitem poté, co s ní vyrukovala Bottega Veneta.

TIP NA VIDEO: Jaké barvy ovládnou rok 2023?

Video placeholde

Huisan Zhang jaro/léto 2023.
Huisan Zhang jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Rejina Pyo jaro/léto 2023.
Rejina Pyo jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Proenza Schouler jaro/léto 2023.
Proenza Schouler jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Denim Blue

Džínovina bude v roce 2023 suverénně patřit mezi hlavní trendy. Nosit se budou outfity jak ve znamení double denim, tak triple denim. Není tedy divu, že se této tendenci značně přizpůsobí i barevná paleta. Středně modrá se kromě džínoviny bude objevovat také na tenkých pleteninách (úpletové co-ord sety budou stále v kurzu). A jak ukazují jarní kolekce značek Chloé nebo Bally, modrá se bude často kombinovat s výraznými zlatými šperky, případně s jemnými lesklými kamínky. Jak se zdá, vlivy Y2K módy nás – byť snad už v trochu menším množství – neopustí ani v nadcházejících měsících.

Bally jaro/léto 2023.
Bally jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Altuzarra jaro/léto 2023.
Altuzarra jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Chloé jaro/léto 2023.
Chloé jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Saffron Red

Název sytého odstínu červené by mohl napovídat, že jí bude jako šafránu, ve skutečnosti to ale bude přesně naopak. S touto žhnoucí barvou s lehkými oranžovými podtóny se budeme setkávat minimálně po celou první polovinu roku 2023. Zatímco v létě perfektně poslouží jako klíčový prvek dovolenkové výbavy, v zimě bude fungovat coby prozařující součást jinak potemnělého zimního outfitu. Po vzoru světových značek nebude na škodu investovat do červeného obleku, případně šatů s 3D aplikací, které se v následujících měsících též představí jako jeden z nových mikrotrendů. Modely v tomto odstínu navíc za dvanáct měsíců zase krásně využijete na Vánoce a během příští party sezóny.

Alexander McQueen jaro/léto 2023.
Alexander McQueen jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Bottega Veneta jaro/léto 2023.
Bottega Veneta jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Salvatore Ferragamo jaro/léto 2023.
Salvatore Ferragamo jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Cosmic Silver

Stříbrná tak, jak ji známe z retro filmů o sci-fi světech. Metalické odlesky a třpytky o sobě daly vědět už během letošního adventu a jejich poselství bylo jasné – nastal čas si na ně zvyknout, neboť rok 2023 vezmou útokem. Tomu se ale nebude potřeba jakkoliv bránit, neboť trocha lesku není nikdy na škodu – zvlášť pokud se v outfitu objeví i během méně očekávaných chvil, než je silvestrovská oslava. S kosmickým odstínem můžete nejprve začít na doplňcích a štrasových špercích a postupně přidávat na intenzitě. Krásným kompromisem se též může stát model, který vynesla na přehlídce značky Nensi Dojaka modelka Paloma Elsesser: kombinace flitrové midi sukně a jednoduchého černého topu s prostřihy bude fungovat při formálních i zábavnějších příležitostech.

Nensi Dojaka jaro/léto 2023.
Nensi Dojaka jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Cecilie Bahnsen jaro/léto 2023.
Cecilie Bahnsen jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Simone Rocha jaro/léto 2023.
Simone Rocha jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Snow White

Tušíte, který moment z poslední edice světových fashion weeků se stal vůbec nejdiskutovanějším? Byla to samozřejmě chvíle, kdy na přehlídce francouzské značky Coperni nastříkali na téměř nahou Bellu Hadid šaty ve spreji. Model pak jen rychle přiběhla upravit krejčová a slavná modelka vyrazila na okružní cestu po mole. Od té doby se řešila pouze slavná modelka a její sněhobílé šaty napovídající, jakým směrem by se v budoucnu mohl ubírat módní průmysl. Tento moment zároveň spustil bílou mánii, která nakonec vede k tomu, že sněhobílý odstín budeme v módě vídat po spoustu nadcházejících měsíců. Pro extra efekt si nicméně nemusíte pořizovat sprej se speciální tekutou textilií – postačí, když si nevinný odstín vyzkoušíte během jara na oversize obleku nebo lehkých letních šatech.

Coperni jaro/léto 2023.
Coperni jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Chanel jaro/léto 2023.
Chanel jaro/léto 2023. | Zdroj: Profimedia.cz

Markarian jaro/léto 2023.
Markarian jaro/léto 2023. | Zdroj: Zdroj: Profimedia.cz