Jako čerstvé ovoce a květiny: Těchto 5 barev si letos podmaní módu

12. ledna 2022 • 06:00
 • Zapomeňte na cudné neutrální odstíny. Rok 2022 prozáří šťavnaté tóny, které vženou do vašeho šatníku radost a chuť žít naplno. Které to jsou a jak je nosit?

  Osvěžující limetová

  Po loňské obsesi neonově zelenou přichází na scénu její lehce umírněnější, zato stále velmi hravá limetová varianta, kterou si do parády vzali návrháři jako Prabal Gurung či Christian Siriano. Barva byla na přehlídkových molech k vidění nejčastěji na šatech všech délek a na oblecích. Stejně tak si perfektně rozumí se saténem a při nošení uděláte nejlépe, když ji v outfitu necháte hrát první housle.

  TIP NA VIDEO: Těchto sedm trendů ovládne rok 2022
  Sedm trendů, které budou kralovat na jaře 2022 VIDEO Videohub

  MÓDNÍ TIP: Limetová nepotřebuje párování s dalšími saturovanými ani pastelovými odstíny, spíše ji podtrhněte jednoduchými doplňky v černé nebo bílé barvě.

  Christian Siriano jaro/léto 2022. Christian Siriano jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

  Prabal Gurung jaro/léto 2022. Prabal Gurung jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

  Cinq à Sept jaro/léto 2022. Cinq à Sept jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

  Článek pokračuje na další straně. >>>

 • Kelly Green

  Jestli skutečně jedna barva patří mezi absolutní královny roku, je to bezesporu zelená. Kromě limetové ovšem letos bude dominovat také odstín Kelly Green –intenzivní, saturovaná zelená, která své označení dostala podle tradičního irského příjmení. Spojitost s touto zemí není nijak náhodná, tón totiž odkazuje k nekonečným irským loukám i ke Dni svatého Patrika. A nebylo snad téměř žádné jarní kolekce, která by tuto barvu nezahrnula. Zdá se tedy, že se můžeme letos připravit na skutečnou zelenou smršť.

  MÓDNÍ TIP: Barva si perfektně sedne s poloprůhlednými materiály. Že by byl právě letos správný čas na to pořídit si nové letní šaty?

  Yuhan Wang jaro/léto 2022. Yuhan Wang jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

  Dior jaro/léto 2022. Dior jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

  Supriya Lele jaro/léto 2022. Supriya Lele jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

 • Rozpálené slunce

  Trendy 2022 (a to jak ty módní, tak beauty) jsou protkané odkazy na rozpálené pouště i ostré odpolední slunce. Proto není divu, že mezi barvami již teď naplno dominuje sytě oranžová, jejíž tóny často přecházejí až do cihlově červené. V zimě bude perfektně vypadat na vlněném svetru, v létě zase na vzdušných maxi šatech. Pro inspiraci se podívejte na přehlídky Rodarte či Proenza Schouler.

  MÓDNÍ TIP: Pokud se sytých barev nebojíte, zkombinujte oranžovou v outfitu s nebesky modrou.

  Christian Siriano jaro/léto 2022. Christian Siriano jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

  Proenza Schouler jaro/léto 2022. Proenza Schouler jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

  Rodarte jaro/léto 2022. Rodarte jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

 • Elektrizující žlutá

  Další z barev evokujících prosluněné dny. Oproti syté oranžové se ale tento odstín žluté hodí spíše na jaro. Ne nadarmo totiž připomíná rozkvetlé narcisky. Už teď ho ale můžete v obchodech vídat hlavně na kožence či barvené kůži. S přibývajícími měsíci bude fantasticky vypadat také na minimalistických šatech, kde barevné tóny mohou jít často až do neonové – stejně jako tomu bylo třeba na dvojité přehlídce Prada.

  MÓDNÍ TIP: Kromě šatů žlutou unosíte také na oblecích. A pokud chcete jít módě a trendům ještě více naproti, obujte ke kostýmu černé Mary Jane lakovky.

  Jason Wu jaro/léto 2022. Jason Wu jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

  Prada jaro/léto 2022. Prada jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

  Sergio Hudson jaro/léto 2022. Sergio Hudson jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

 • Fuchsiové Innuendo

  Institut Pantone jmenoval barvou roku 2022 odstín fialkové zvaný Very Peri. Pravda ale je, že v užším výběru trendových odstínů na jednotlivá roční období má pro první polovinu roku 2022 uvedenou také sytě růžovou zvanou Innuendo. Že takový odstín bude nejspíš minimálně v módním světě rezonovat mnohem více než Very Peri předpovídá i společnost WGSN, která za klíčovou barvu pro celý rok označila fuchsiovou Orchid Flower. A jak dokazují přehlídky Proenza Schouler nebo Dior, barva to bude skutečně žádaná.

  MÓDNÍ TIP: Nebojte se fuschiovou kombinovat s jinými sytými odstíny. Skvěle si bude rozumět s tmavě fialovou nebo třeba se zmíněnou Kelly Green.

  Proenza Schouler jaro/léto 2022. Proenza Schouler jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

  Versace pro speciální přehlídku Love Brings Love vzdávající hold návrháři Alberu Elbazovi. Versace pro speciální přehlídku Love Brings Love vzdávající hold návrháři Alberu Elbazovi. Autor: Profimedia.cz

  Dior jaro/léto 2022. Dior jaro/léto 2022. Autor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy