Pro plnější tvary: Nejkrásnější romantické šaty na léto. Kde je koupíte?

Romantické šaty a velikost XL? Jde to dohromady! Tyhle kousky jsme pro vás objevili v aktuálních kolekcích. 

Módní blogerka Katie Sturino proslula mimo jiné tím, že na Instagramu motivuje značky, aby šily oblečení i v její velikosti. Tou je americká velikost 16, která u nás odpovídá velikosti 44. Katie mapuje svou módní cestu skrze převlékací kabinky, která mnohdy končí v půli stehen nebo u knoflíků, jež nemůže dopnout přes prsa, a pod hashtagem #MakeMySize burcuje značky, aby velikost XL skutečně odpovídala rozměrům jejího těla (a řady jiných ženských těl).

Loading

Její snaha nese své ovoce, jsou značky, které na potřeby svých zákaznic zareagovaly a nabídly oblečení s rozšířenými velikostmi (například americká značka Reformation). Většina módních značek však stále považuje větší velikosti za něco speciálního. Něco, co si zaslouží vlastní záložku na e-shopu, zkrátka něco navíc. Je skvělé, že se čím dál víc značek orientuje i na kypřejší zákaznice, ale ještě lepší je, když se tak děje inkluzivní cestou. XS až XXL – modelka s velikostí S vedle modelky prezentující stejné šaty na kypřejších tvarech (takto to má na webu například americká značka Faithfull the Brand nebo nově francouzská Balzac Paris).

A pak by samozřejmě bylo fajn, kdyby se nezapomínalo na „normální postavy“, které na e-shopech často schází úplně. Módní svět se vlivem koronaviru ve velkém přesouvá do online prostředí, tak se třeba brzy dočkáme.

Kde koupíte krásné letní šaty na plnější postavu? Podívejte se do fotogalerie.