Nejkrásnější maxi šaty na dovolenou, ať ji budete trávit kdekoli

S dovolenou u moře je to letos na štíru, přesto se nemusíme ochudit o ten báječný pocit volnosti, kdy kráčíme městem, po pláži nebo třeba po louce a kolem nohou nás ovívají dlouhé šaty. Obzvlášť, když letošní léto se nese na vlně bohémských sedmdesátek.

Jednou z nejvýraznějších siluet, která se letos prosazuje (nejen) v kategorii maxi šatů, je dlouhá sukně do A, která nabírá na objemu postupně díky kanýrům. Francouzský návrhář Jacquemus tyto šaty představil loni na dnes již legendární přehlídce uprostřed levandulových polí v jihofrancouzském Valensole. Posléze je přednostně oblékla třeba Margot Robbie na premiéru filmu Tenkrát na západě a letos už tento střih najdete v kolekcích módních řetězců jako jeden z nejvíc trendujících.

Loading

Dalším populárním trendem jsou kaftany inspirované sedmdesátými léty, které letos díky karanténě zažívaly zájem už na jaře. Ty se vyznačují dlouhými rukávy a výraznými barvami či přímo retro vzory. Kaftany byly ve své době inspirovány nespoutaností hnutí hippie, návrháři jako třeba Ital Emilio Pucci je však díky unikátním potiskům a preciznímu zpracování pozvedli do vysoké módy. A přesně tak si v nich máme připadat dnes – bohémsky a současně elegantně.

Loading

A pak už letí klasické střihy v prodloužené délce – zavinovací šaty, košilové, s hranatým výstřihem a balonovými rukávy... Určitě si vyberete!

Podívejte se do fotogalerie, kde koupíte krásné maxi šaty na léto.