Unosíte je už teď: 45 nejkrásnějších maxi šatů pro letošní léto

1 min čtení

1 min čtení

Ačkoliv se letošní móda vrací do období největší slávy mini sukní, na oblibu dlouhých šatů to nemá žádný vliv. Jestli také patříte do „týmu maxi“, pojďte se podívat, jaké krásné kousky se urodily v aktuálních kolekcích.

Počasí nás pomalu přenáší do léta a to si žádá provětrat sbírku šatů, popřípadě ji doplnit o nějaký ten aktuální kousek. Maxi šaty si primárně spojujeme s dovolenkovou pohodou, nicméně hodí se i do města – pokud jsou ze vzdušného materiálu a střihově aspoň trochu rozevláté, poskytují dostatek krytí, ale současně je v nich celý den příjemně. Ráno stačí přehodit přes ramena džínovou bundu nebo kardigan a outfit je na světě. Navzdory trendům, které letos přece jen o něco hlasitěji diktují návrat k mini délkám, jsou aktuální kolekce plné maxi šatů. Jak vypadají a co je spojuje?

TIP NA VIDEO: Jak se za posledních 100 let proměnily dámské šaty?

I když se stále objevují, je zjevné, že loňské a předloňské opojení prostřihy postupně odchází. Byť je ze střihů těžké vybrat jeden dominantní, asi nejčastěji se setkáte s maxi šaty na ramínka. Oblíbený bude také halter nebo antický výstřih, zatímco sukně budou často doprovázet kanýry. Stále populární je také důraz na záda, která mohou překvapit sexy šněrováním. Co se týče barev, opět platí, že neexistuje jediná správná cesta. Výrazné a syté barvy jako oranžová, fuchsiová, zelená nebo blankytně modrá sice hrají prim (a skvěle se vyjímají na fotografiích), nicméně stejně tak se setkáte i s přírodními tóny, které zpravidla doprovázejí i nejrůznější florální motivy – od romantických po etno.

Adam Lippes

Adam Lippes

Alberta Ferretti

Ulla Johnson

Chanel