Acne Studios, 360 eur, acnestudios.com

Acne Studios, 360 eur, acnestudios.com Zdroj: Archiv firem

Mango, 1599 Kč, mango.com
Mango, 1599 Kč, mango.com
HM, 899 Kč, hm.com
Aktuální street style v Paříži
COS, 69 eur, cosstores.com
34
Fotogalerie

Velký džínový návrat: Tento staronový kousek bude zase v módě!

Po nadvládě oversize a kožených sak se letos dočkáme nejen návratu klasického křiváku, ale také denimové bundy. A spolu s ní se přihlásí o slovo i džínová košile. Máte ji ještě v šatníku?

Psal se rok 2001, když Britney Spears a Justin Timberlake vyrazili na American Music Awards sladění od hlavy až k patě do denimových outfitů, které se dodnes vděčně vynořují z útrob internetu jako škodolibá připomínka, jak byla tehdejší móda děsná. „Denim on denim on denim on denim,“ popichoval po letech hudebník John Legend v jednom rozhovoru Justina. Lépe a přitom slušně se to asi vyjádřit nedá.

TIP NA VIDEO: Trend, který letos ovládne skoro všechny džíny

Video placeholde

O dvacet a jeden rok později tu ovšem máme nové adepty na džínový statement lookKanye West aka Ye a jeho nová přítelkyně, herečka Julia Fox, vyrazili o víkendu na pařížský fashion week taktéž oděni výhradně v denimu. Ona v bundičce Schiaparelli, která kónickými ňadry jednoznačně evokuje Madonnin korzet od Jeana-Paula Gaultiera (džíny zapůjčil sám kreativní ředitel Schiaparelli Daniel Roseberry). On v bundě a džínách Balenciaga.

Julia Fox a Kaney West o víkendu vyrazili na přehlídku Kenzo
Julia Fox a Kaney West o víkendu vyrazili na přehlídku Kenzo | Zdroj: Profimedia.cz

Co se může jevit jako individuální projev módního vkusu elit, je ve skutečnosti skvělým intrem letošního trendu. Právě džínové bundičky, ale spolu s nimi i košile, se do našich šatníků znovu vrátí, respektive můžeme je zase vytáhnout ze skříně bez obav, že je tento look pět či deset let starý (je, ale některá kolečka se v módě zkrátka točí rychleji).

Trend výrazného denimu, kam spadá i kombinace zvaná canadian tuxedo čili džíny a džínová bunda/košile, odvážně balancuje na hraně vkusu, kterou s sebou přináší aktuální fascinace módou přelomu milénia. To byla mimo jiné doba, kdy džíny přestaly být anonymním neformálním oděvem do práce a na volný čas, ale staly se ne zrovna lacinou součástí party uniforem tehdejších popových hvězd a It girls.

Zvěstovateli tohoto návratu však rozhodně nejsou jen West & Fox, jejichž pouto možná vyšumí dříve než trendy jarní sezony. Do denimu se letos hodně opřeli i návrháři předních módních domů jako třeba Christian Dior, Bottega Veneta, Louis Vuitton nebo Alexander McQueen, u kterých bychom v předchozích sezonách ležérní džínovinu hledali jen marně.

Christian Dior
Christian Dior | Zdroj: Profimedia.cz

Louis Vuitton
Louis Vuitton | Zdroj: Profimedia.cz

Bottega Veneta
Bottega Veneta | Zdroj: Profimedia.cz

Alexander McQueen
Alexander McQueen | Zdroj: Profimedia.cz

Loewe
Loewe | Zdroj: Profimedia.cz

Džínové bundy z přehlídek přitom mají mnoho podob. Letí klasický trucker střih s náprsními kapsami, střední modrá až indigo a spolu s ní nápadné prošívání. Bundy jsou oversized i cropped, Jonathan Anderson z Loewe svou asymetrickou verzí upomíná na trend upcyclingu. Džínové košile se podle všeho ponesou v podobném duchu a mnohdy nebude snadné rozeznat, zda jde o bundu, nebo o košili. Ať tak, či onak, je to skvělý kousek k vrstvení, se kterým si můžete začít hrát už nyní.

Street style v Paříži
Street style v Paříži | Zdroj: Profimedia.cz

Street style v Paříži
Street style v Paříži | Zdroj: Profimedia.cz

Street style v Paříži
Street style v Paříži | Zdroj: Profimedia.cz

Street style v Paříži
Street style v Paříži | Zdroj: Profimedia.cz

Fotogalerie: Džínové košile a bundy se vracejí – nákupy a inspirace