První šaty nového roku: Které kusy z aktuálních kolekcí si vyberete?

Nové šaty, nová energie, dalo by se říct. A přesně tu teď v lednu, kdy se nám všednodenní šeď zdá nekonečná, nejvíc potřebujeme. Podívejte se na modely z aktuálních kolekcí a přeneste se tak do jarních dní.

Módní značky ještě ani pořádně nevyprodaly zimní zásoby a už nám pomalu dávají nahlédnout do nových kolekcí. Jestli tak trochu propadáte lednovému splínu, třeba vás rozptýlí pohled na nejčerstvější várku šatů, které už hrají jarními odstíny a vzory. V čem budou letošní šaty jiné a jaké trendy naopak zůstávají?

TIP NA VIDEO: Jaké džíny ovládnou rok 2022?

Soudě dle prvních módních vlaštovek se opět dočkáme oblíbených košilových šatů, které se zatím objevují v neutrálních tónech. Značky recyklují i kombinaci volného baby doll střihu a výrazného límce, kterému se říká puritánský. Kostičky, puntíky a květiny jsou stálice, ale mnohem výrazněji jim letos budou sekundovat nejrůznější retro nebo psychedelické vzory, které vám připomenou nástěnnou tapetu ze 70. let nebo spořič obrazovky z devadesátek.

Obecně budou velkým trendem mini šaty – již nyní se nosí ke kozačkám, nicméně v průběhu sezóny je budeme vídat i častěji, třeba v podobě šedesátkových shift dress (áčkových šatů ke krku, zato s odhalenými pažemi). A stále poletí přiléhavé úplety nebo strečové šaty. To všechno se v kolekcích odráží již nyní, takže jestli plánujete exotickou dovolenou, nebo jen sníte o jaru, pojďte svým představám dát konkrétní obrysy.

Fotogalerie: První šaty tohoto roku