Už žádná nuda a šeď! 7 stylových tipů, jak oživit zimní šatník

11. ledna 2022 • 06:00
 • Leden se rozhodně neřadí mezi nejsilnější módní měsíce. Většinou se během něj spíše snažíme provětrat skříně a často také zoufáme nad tím, že nás naše oblečení už vůbec nebaví. Poradíme vám, jak to změnit a jak pomocí drobností znovu objevit ztracenou lásku k módě.

  Zapomeňte na větu „Tohle si nechám na lepší příležitost“

  Válí se vám doma nové kousky, které jste dostala k Vánocům, případně jste si je darovala během mezisvátečního relaxu? Nenechávejte je na lepší příležitost, na jaro, na to, až bude hezky. Místo toho si je oblečte hned a vyrazte v nich klidně jen na nákup. Oblečení, byť to stále mnozí odmítají, má velký vliv na to, jak se cítíme, jakou máme náladu, jak o sobě smýšlíme i jak se prezentujeme navenek. Nové modely nejspíš doma máte z toho důvodu, že vám líbily a že jste po nich toužila, tak si je užijte naplno a klidně je naráz zkombinujte do jednoho outfitu.

  TIP NA VIDEO: Jak zařadit barvy do svého šatníku, ať už máte jakoukoliv velikost?
  Souboj velikostí S vs. XL: Nebojte se trendy barev VIDEO Videohub

  Článek pokračuje na další straně. >>>

 • Myslete na doplňky

  Právě doplňky totiž dokážou oživit i ten nejjednodušší a nejohranější outfit. K vlněnému jednobarevnému svetru a džínám přidejte chlupatý bucket hat, k černému saku vezměte dlouhé štrasové náušnice (a to i v případě, že je 10 hodin ráno), dlouhé úpletové šaty přepásejte páskem… I drobné změny dokážou mít velký vliv na to, jak se v oblečení budete cítit i jak bude vypadat. A tak si dost možná vytvoříte nový oblíbený outfit, který až do jara nesundáte.

 • Noste výrazné barvy

  Všechny trendové prognózy hlásí, že rok 2022 bude patřit sytým barvám, které (konečně) ze hry vyřadí tak dlouho adorovaný béžový minimalismus. Pojďte se na tuto divokou smršť připravit už teď. Prozáření módní šedi není totiž nikdy na škodu a v ponurém počasí to platí dvojnásob. Do svého šatníku můžete začít přinášet život nejprve pomocí výraznějších doplňků a postupně se přesunout i ke kombinování barevných kousků. A pokud nevíte, kde začít, pro inspiraci se podívejte třeba na Instagram Emili Sindlev, Karoline Dall nebo Niny Sandbech.

 • Naučte se vrstvit oblečení

  Zpočátku to zní trochu jako sci-fi, po troše tréninku a několika nepovedených kombinacích se ale vždy dostaví úspěch. Vrstvení je v tuto roční dobu zcela ideální – venku vám nebude zima a po návratu do tepla můžete postupně jednotlivé kousky odhazovat dle potřeby. Nebojte se zkoušet, párovat a mixovat dle libosti. Můžete začít tím, že pod klasickou bílou košili oblečete barevný tenký rolák. To samé můžete udělat i se svými oblíbenými letními šaty. Uvidíte, že postupně vás bude napadat mnohem více outfitů a že vás vrstvení začne bavit.

 • Kombinujte (ne)kombinovatelné

  Leopardí vzor s tartanovou kostkou nebo pruhy s puntíky a květinami? Mix vzorů se může jevit jako divočina, když ale přijdete zákonitostem párování na kloub, podstatně se rozšíří možnosti vašeho dosavadního šatníku. Nejprve se zkuste zaměřit na to, aby oba vzory spojovala alespoň jedna společná barva, do níž poté sladíte i zbytek outfitu. Pak už si jen – stejně jako v případě vrstvení – stačí hrát a experimentovat.

 • Nechte kabát hrát prim

  Současné trendy přejí nepřehlédnutelným kabátům, které jsou ale natolik nadčasové, že je rozhodně budete moci nosit i v dalších letech. Pokud už jeden takový doma máte, skvělé. Pokud ne, zkuste zapřemýšlet, zda do nějakého nezainvestovat. Tuto zimu nejvíce poletí modely s kožešinovým límcem a lemy u rukávů ve stylu bohémských 70. let i rozverného přelomu tisíciletí. K takovému statement kousku už pak klidně můžete nosit i ten nejminimalističtější outfit a stále budete za královnu stylu.

 • Pohrajte si se siluetou

  Už dávno neplatí, že v každém outfitu musí být balanc. Poslední roky nás instagramové feedy i těch největších fashion influencerek přesvědčují o tom, že k oversize saku můžeme klidně obléct široké a extra dlouhé džíny a outfit bude stále vypadat skvěle. Pojďte tedy i vy letos zapomenout na zkostnatělá pravidla stylingu a napište si svá vlastní. Nebojte se místo starých skinny džínů dát šanci odvážnějším zvonáčům a upnutý blejzr vyměnit za pánský oversize model ze second handu. Také zde platí, že je ideální zkoušet i ty nejbláznivější kombinace. Dost možná tak objevíte vlastní styl, o kterém jste dosud ani netušila.

  Tipy, kde sehnat hravé oblečení z nových kolekcí, najdete v naší fotogalerii:

  Fotogalerie

  31 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy