O číslo větší pohodlí: Kalhoty, na které přísahá generace Z

26. listopadu 2021 • 06:00
Módní influencerky Emili Sindlev a Regina Anikiy • Foto: Instagram @emilisindlev a @reginaanikiy

Kožené, džínové nebo kapsáčové – jedno mají všechny společné. Ležérní široké nohavice a oversize střih, který působí, jako byste si vzala o číslo větší kus. 

Asi nemá smysl dlouze a po sto padesáté rozebírat, že pandemie nás navykla na pohodlí, kterého se budeme už jen těžko vzdávat. Na druhou stranu, kdo by chtěl pořád nosit tepláky. Jako alternativa a současně módní reprezentace letošní nejisté zimy se jeví kalhoty se širokými nohavicemi, které nabízejí obdobné pohodlí. Ty na sebe berou různou podobu, mohou to být klasické džíny ve stylu devadesátých let, ležérní kožené či koženkové kalhoty, volné manšestráky anebo cargo kalhoty čili kapsáče – právě ty teď trendují nejvíce. 

Tip na video: Bez jakých bot se letos v zimě neobejdete?

Zimní trendy: Boty, které vám nesmí chybět VIDEO Videohub

Už v létě byly v kurzu oversize oblekové kalhoty s širokými nohavicemi a vysokým pasem, nicméně nyní se tento střih přelévá i do ostatních typů kalhot. Díky vyššímu pasu v nich budete mít nekonečné nohy, nižší či volnější pas zase podtrhne pánský šmrnc kahot. Jak tento trend nosit, se můžete inspirovat u generace Z, která ho přijala za svůj jako první. Sexy kontrast dodávají úpletové topy a cropped svetry, kalhoty také lépe vyniknou se zkrácenou zimní bundičkou ve stylu bomberu. Sako, kostkovaný kabát nebo košile vykukující zpod svetru zase dodají preppy serióznost. A jestli se vám dlouhé nohavice nehodí do aktuálního počasí, můžete je jako Emili Sindlev zastrkat do svých chunky chelsea bot. Pro jednou!

Fotogalerie: Kde koupíte trendy široké kalhoty?

Fotogalerie

30 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy