Kulichům i baretům vládne nadsázka a barvy: Kde sehnat ty nejhezčí?

Několik let jsme pozorovali, jak zdobené kulíšky, ideálně ještě s bambulí ustupovaly jednoduchým, minimalistickým kouskům. Teď se ale hravost do zimních doplňků vrací. Jen v trochu jiné podobě, než by se dalo čekat.

První skvělou zprávou je, že se v obchodech začínají po dlouhé odmlce opět objevovat oblíbené huňaté kulichy s výrazným pletením. Nenechte se ale ošálit složením! Aby vás skutečně zahřály, bude potřeba hledat ty, které obsahují alespoň příměs vlny či alpaky. Hodit se vám budou jak k prošívaným bundám, tak ke klasickým rovným kabátům.

TIP NA VIDEO: Které módní doplňky jsou hitem letošního podzimu i zimy?

A jak je to obecně s letošními trendy? Na jedné straně můžeme pozorovat velkou oblibu jednoduchých kulíšků v zemitých odstínech, které tak milují hlavně vyznavačky populární (ale už také pěkně ohrané) tlumené estetiky s minimem barev a slabým kontrastem. Na druhé se ale o slovo začínají konečně zase hlásit barvy a kapka humoru k tomu.

Kulichy sice střihem a absencí zdobení zůstávají docela při zemi, stále častěji je ale najdeme v sytých barvách, které se krásně hodí třeba k outfitu v jinak neutrálních odstínech. Mezi hity sezóny patří hlavně sytě oranžová, hořčicově žlutá, královsky modrá a červená (která si mimochodem velmi rozumí s růžovou). A nechybí ani oblíbené pastelové odstíny; zejména mátová, lila, korálová a baby blue.

Loading
Loading
Loading

Širší barevné spektrum se přenáší také na barety, které – na rozdíl od většiny kulichů – si sem tam dovolí právě i bambuli či roztomilou nášivku nebo nápis. Jestli ale skutečně něco patří mezi nečekané miláčky letošních módních trendů, jsou to pletené kukly. O jejich praktičnosti asi není potřeba diskutovat. To samé se ale nedá říct o jejich slušivosti. Nosit je vyžaduje značnou dávku odvahy i módních zkušeností, výsledek ale může být velice pozitivní a maximálně in. Začněte u klasické černé varianty, která si bude rozumět třeba i s dlouhým černým kabátem. Navíc ji kdykoliv můžete sundat a využít jako efektně vykukující kapuci.

Loading
Loading
Loading

Kde trendy kulíšky a kukly sehnat? To se dozvíte v galerii!