Nejkrásnější ano: Jedinečné zásnubní a snubní prsteny z českých dílen

4 min čtení

4 min čtení

Jako člověk, který vstupoval do manželství před jedenácti lety, mohu potvrdit: tuzemská nabídka svatebních šperků se za poslední dekádu neuvěřitelně rozrostla nejen co do kvantity, ale především kvality. Kdo dnes hledá osobité zásnubní nebo snubní prsteny, má z čeho vybírat. Pro přehlednost můžete začít naším průvodcem po pražských šperkařských dílnách známých designérů. Jaký styl od nich můžete očekávat?

Zdeněk Vacek

Zdenek Vacek Studio, Jana Masaryka 26, www.zdenekvacek.com

Avantgardní klenotník s dvacetiletou zkušeností Zdeněk Vacek se do povědomí zapsal jako jeden z tvůrčího dua značky Zorya, která svou činnost ukončila před třemi lety. V roce 2020 představil již pod vlastním jménem high-end kolekci šperků Báze, za kterou získal ocenění Czech Grand Design v kategorii šperky – z ní pocházejí i snubní prsteny inspirované erozí. Letos na podzim v rámci Designbloku poprvé otevřel dveře svého nového studia na Vinohradech. Při té příležitosti představil kolekci šperků na zakázku Bespoke, mezi kterými nechyběl ani zásnubní prsten Domeček (viz níže). Ve své práci Vacek kombinuje tradiční šperkařské postupy s inovativními technikami, což se propisuje i do nevšedních designových kombinací. Aktuálně zve zájemce do svého studia na Ryzí workshop, kde si lidé mohou šperk vlastnoručně odlít. Termíny najdete na Instagramu, ty vánoční jsou již příští týden.

TIP NA VIDEO: Jak vypadá svatební účes a líčení ze salonu OliOla?

Loading
Loading

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!