Svatba jako umění: Inspirujte se netradičními šaty od českých návrhářů

3 min čtení

3 min čtení

Nechat si ušít šaty u módního návrháře – sen, výstřednost, nebo realita? Pro řadu nevěst především cesta, jak se vdávat v modelu, který odpovídá jejich stylu a kreativnímu nastavení. Možná by vás to nenapadlo, ale následující sedmička designérů vedle své typické tvorby šije i svatební šaty. Anebo naopak – jejich výtvory lze využít jako unikátní svatební oděv. Přinejmenším jde o krásnou ukázku, kam je v dnešní době možné posouvat svatební módu.

Martin Kohout

Slovní spojení pohádková svatba získává v kontextu tvorby Martina Kohouta až mystický ráz. Ve své poslední kolekci se totiž inspiroval Alenkou v říši divů, její prezentaci navíc zarámoval modrou barvou inspirovanou obrazy Yvese Kleina. A modrá hraje podle anglosaských tradic roli i v případě svatební symboliky. Mít „šaty od Kohouta“ je od jisté doby snem české módní komunity. Objevily se i na titulce českého Harper's Bazaaru, kde je v roli nevěsty oblékla Barbora Podzimková.

TIP NA VIDEO: Jak vypadá svatební účes a líčení ze salonu OliOla?

Loading
Loading

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!