Svatební šaty 2023: 7 romantických trendů, které nevěstám diktuje fashion week

3 min čtení

3 min čtení

Jestli příští rok plánujete svatbu, je ideální doba začít sbírat inspiraci pro vaše svatební šaty. V polovině října se totiž v New Yorku konal pravidelný Bridal Fashion Week, na němž prezentují vyhlášené svatební salony a značky kolekce na příští rok (některé jarní, některé dokonce již podzimní). Pojďme se podívat, jaké trendy z nich krystalizují.

Dlouhé rukavice

Už v době vysílání první série seriálu Bridgertonovi bylo jasné, že dlouhé rukavice brzy ohlásí svůj módní comeback. Nedlouho poté zareagovali módní návrháři a záhy se takzvané opera gloves začaly objevovat na červeném koberci. A svatební tvůrci přirozeně nemohli zůstat pozadu. Dlouhé bílé nebo krajkové rukavice patří v kolekcích pro rok 2023 k top trendům. Nevěstám s korzetovými šaty suplují rukávy, současně jim ale dodávají určitý punc nedotknutelnosti a tím pádem i nevinnosti, která souzní se starosvětskou představou svatební romantiky.

TIP NA VIDEO: Redakce otestovala, jak vypadá svatební líčení v salonu OliOla

Loading
Loading

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!