Svatební šaty 2022: 5 cool trendů, které můžete okoukat z přehlídek

Svatební šaty dávno nemusejí vypadat jako kombinace korzetového topu a bohaté sukně, popřípadě záplava krajek. I když se tradice stále nosí, do hry vstupují i nové styly a střihy. Často jsou inspirované módou starou padesát i více let, za vzor si ale berou i současné party trendy.

Trendy ve svatebních šatech neudávají jen značky, které se na jejich šití specializují a prezentují se v rámci specializovaných bridal fashion weeků. Směle je mohou diktovat i přehlídky ready-to-wear, kde není o bílé slavnostní róby nouze. Módní domy navíc spolupracují s celebritami, pro které šijí šaty nejen na červený koberec, ale mnohdy také jejich vysněné svatebky. A to je další zdroj inspirace.

TIP NA VIDEO: Co obnáší nechat si ušít svatební šaty od návrhářky?

K tomu se přidává tábor nevěst, které si sice mohou dovolit princeznovskou róbu, ale z různých důvodů sahají po jednodušších svatebních šatech – jako například zpěvačka Ariana Grande, která se vdávala v pouzdrovkách Vera Wang, nebo prominentka Ivy Getty, jež oslnila ve zcela netradičních „zrcadlových“ šatech od Johna Galliana, toho času u módního domu Maison Margiela.

Loading

Pokud svůj vysněný bílý šat teprve promýšlíte a hledáte, co byste si připnula na svoji Pinterest nástěnku, pak jste na správném místě. Vybrali jsme pro vás pět svatebních trendů, které vykrystalizovaly z letošních RTW přehlídek pro jaro a léto 2022 – nechybí trendy prostřihy, krajková romantika ani minimalismus. Ještě více inspirace pak najdete ve fotogalerii pod úvodní fotografií.

5 svatebních trendů z přehlídek najdete v následujících kapitolách. >>>