Instagram @monkeybar_prague a @cafe_bar_pilotu

Instagram @monkeybar_prague a @cafe_bar_pilotu

Na předvánoční skleničku i after party: Průvodce nejvíc cool bary v Praze

Vyhlášenými bary je sice proslulé především Brno, nicméně Praha nezůstává pozadu. V redakci jsem se zamysleli nad tím, která místa jsou našim srdcím nejbližší nebo která bychom chtěli brzy navštívit. Máme pro vás jedinečného průvodce, kde se top kvalita potkává se skvělou atmosférou.

Café bar Pilotů

Donská 19, Vršovice

Obýváková útulnost, kterou dokreslují kožené gauče, perské koberce a množství obrazů na stěnách – to je vyhlášený vršovický Café bar Pilotů, kam hosté často přecházejí z nedalekého kina. Pestrou směs dokreslují pečlivě seřazené láhve a knihy, které lemují zbývající prostor. Nechybí ani velká dřevěná vrtule a v době adventu také obří vánoční strom. Atmosféru dokresluje sezónní menu, které aktuálně nese název Something Else. Popis jednoho z drinků je víc než lákavý: „Svěže sladkokyselý drink s kapkou hořkosti, plný Vánoc bez nutné přeslazenosti, která je pouze nahoře a zmizí rychle jak první padající vločky v zimě. Once Upon a Christmas.“

TIP NA VIDEO: Kam v Praze zajít na výtečný brunch?

Video placeholde

Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Parlour

Krakovská 15, Praha 1

Stylový bar byste v Krakovské ulici možná nehledali – a co víc, bar Parlour lze zvenčí snadno přehlédnout: upozorňuje na něj jen symbol houpacího koně na dřevěných dveřích. Komorní, avšak o to intenzivnější zážitek slibují i další atributy baru – chybí stálé menu, obsluha nebere karty ani rezervace nad čtyři lidi a nepočítejte zde ani s Wi-Fi. Ani interiér není nijak okázalý, protože veškerá pozornost se zde soustředí na umění barmanů, kteří si zakládají na osobním přístupu ke každému zákazníkovi – jednoduše vám přinesou sklenici vody, poté vás vyzpovídají, jaké jsou vaše oblíbené chutě, a na základě toho vám namíchají drink. A kdo si chutěmi jistý není, může popsat i náladu, barman už si poradí.

Pokračování 3 / 7

L'Fleur Mixology & Champagne

V Kolkovně 920, Staré Město

L'Fleur nepatří na pražské barové scéně k žádným nováčkům, nicméně minulý rok prošel velkou změnou – přestěhoval se do nových prostor (jen kousek od těch původních) a ke konceptu večerního baru přidal také sezónní odpolední bistro se zahrádkou. Původní myšlence se nový L'Fleur však nevzdálil: rustikální interiér je opět laděn do stylu staré Paříže a Belle Époque – cihlové zdi doplňují křišťálové lustry, vitráže s obrazy Alfonse Muchy nebo dřevěná socha Dom Perignona v životní velikosti u vchodu, která výmluvně oznamuje, že vstupujete do chrámu, kde se kromě koktejlů pije také prvotřídní šampaňské. Redakční tip: Vyzkoušejte drink Iron Lady, který je kombinací ginu a šampaňského.

Pokračování 4 / 7

The Electric Sheep Book Bar

Nitranská 7, Vinohrady

Cihlový strop, masivní dřevěná podlaha a trojkřídlá podsvícená knihovna, která připomíná oltář – vítejte v nebi nebo také v jednom z nejútulnějších pražských barů, který otevřel na místě jen pár kroků od náměstí Jiřího z Poděbrad. Jak název napovídá, The Electric Sheep Book Bar je příjemnou fúzí baru a anglického knihkupectví – dokonce i názvy zdejších signature drinků jsou inspirované literárními díly. Za zmínku stojí široká nabídka alko i nealko koktejlů a především fakt, že vše, co tady dostanete na stůl (včetně různých tapas a snacků), je veganské. Často se zde konají tematické večery (burleska, pub kvízy, básnické workshopy…) a o atmosféru se stará i místní pejsek Šakal. Vzhledem k anglicky mluvící obsluze láká prostředí především expaty, nicméně vítán je skutečně každý.

Pokračování 5 / 7

Liquid Office bar

Pernerova 42, Karlín

Karlínský Liquid Office bar navazuje na oblíbený podnik Cash Only, který bohužel pohřbila pandemie. Současně za ním stojí barmani z kultovního Hemingway baru, což samo o sobě k nalákání stačí. Nachází se v moderní kancelářské budově Butterfly, jen pár kroků od Esky, a i když interiér respektuje minimalistické prostory, i zde narazíte na pohodlná kožená křesla ve stylu britských pánských klubů. V nabídce najdete jak sezónní koktejly, tak i stálice známé z Hemingway baru – jakou je například Porn Star Sgroppino se sorbetem a šumivým vínem. Navíc kdykoli během dne dostanete kávu od Nordbeans a něco malého k zakousnutí (například cronut).

Pokračování 6 / 7

Swim

Štěpánská 36, Nové Město

Kdybyste si náhodou nesedli v Parlouru, stačí sejít o ulici níže do Štěpánské, kde se ve funkcionalistickém domě od Eugena Rosenberga nachází oblíbený bar a klub Swim. Příznivce si získal minimalistickým interiérem, kterému – v souladu s názvem – dominuje bílé obložení evokující bazén. Studené prostory ale nečekejte, spíše chill atmosféru, kterou dokreslují pokojové rostliny a ambientní přítmí. Zatímco ve spodní části podniku se konají nejrůznější parties a klubové noci, v přízemí, jehož výloha si vysloužila přezdívku Akvárium, si můžete v klidu vychutnat drink, například jeden z místních signature koktejlů, nebo něco na zub. Problém nejsou ani nealko drinky, popřípadě A.B.V. koktejly (s nižším obsahem alkoholu).

Pokračování 7 / 7

The Monkey Bar Prague

Opletalova 21, Nové Město

Barová scéna kolem Václavského náměstí opravdu ožila, jak dokazuje i nejnovější přírůstek – butikový The Monkey Bar Prague, který pracuje s konceptem městské džungle. Luxusní, ale ne upjatý, tak zní hlavní moto, které by pro řadu hostů mohlo prolomit ledy. O útulnost se tentokrát nestarají kožená, ale sametová křesílka v sytých tónech vínové a tyrkysové. Vedle toho se můžete uchýlit do lounge s fotogenickou květinovou tapetou na stěnách. Co se týče drinků, na výběr máte buď z klasického, nebo ze signature menu Monkey 47 (tedy z koktejlů, které obsahují stejnojmenný gin). Hlad uspokojí nabídka tapas nebo sem můžete zajít klidně na oběd – počítejte ale s tím, že ani ten se neobejde bez koktejlu.

Doporučujeme

Načíst další články