Zleva: Via Concept Store a Nila na Letné

Zleva: Via Concept Store a Nila na Letné Zdroj: Archiv redakce Ženy.cz

Pro kamarádku i pro mámu: 8 concept obchodů, kde seženete všechny dárky naráz

Jak pořídit více dárků na jednom místě a ještě si při nakupování užít vánoční atmosféru? Máme pro vás tipy na stylové pražské concept story s vybranými značkami módy, kosmetiky, šperků, svíček, knih, dekoru, ale i různých originálních drobností, které překvapí a bezesporu potěší. Důkazem budiž, že většinu toho byste si nejradši koupili pro sebe.

Kvartýr shop & studio

U Vodárny 4, Praha 3

Jestli jste někdy slyšeli o úžasných pleteninách návrhářky Jany Mikešové, pak vězte, že vyzkoušet si je můžete právě ve vinohradském Kvartýru. Vedle ní tu své kolekce prezentuje návrhářka Lucie Komárková, která stejně jako Mikešová oslovuje především milovníky minimalismu a kvalitních materiálů. Vedle oblečení najdete v Kvartýru také Ademi kabelky, šperky Muun a Fiori e Colori, šátky od Anny Schwitzer, spodní prádlo Lorii, přírodní kosmetiku Jagaia nebo Darinčina mýdla a květníky Plantárium. K dárku tu rovnou pořídíte i vkusný vánoční papír.

TIP NA VIDEO: Jak zajímavě zabalit měkký a neforemný dárek?

Video placeholde

Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 8

Shop Up Stories

Římská 35, Praha 2

Z Anglické do Římské ulice na Vinohradech se přestěhoval concept store Shop Up Stories, za nímž stojí turecký podnikatel Hakki Goktas a který sdružuje nezávislé a udržitelné značky. Jednou z nich je i oblíbená Wild Moon, již založila jeho žena Tereza Goktas. Specializuje se na prémiový sortiment pro děti a jejich maminky – ty si zamilovaly zejména pohodlné oversize šaty. Vedle toho zde najdete třeba českou kosmetiku SmysslyCannor a Poetico Organic, svíčky a difuzéry Perfumed Prague, keramické vázy Plody Erlanu, ponožky Le Bon Shoppe a spoustu dalšího.

Pokračování 3 / 8

Ones Concept

Újezd 1, Malá Strana

Také Újezd letos ožil novou concept prodejnou, která se specializuje na vybrané lokální i zahraniční produkty. V původním konceptu byla zahrnuta i kavárna Onesip Coffee, jejíž pult zde ale bohužel už nenajdete. I tak stojí Ones Concept za návštěvu. Můžete se zde seznámit se slovenskou módní značkou Buffet, obhlédnout řemeslné práce Ivany Kocmanové, která pod značkou BRO. kouzlí unikátní výšivky, nebo Sylvie Luběnové, jež skrze brand Maestrokatastrof probouzí lásku k vintage porcelánu. Osaháte si povlečení Marieli a očicháte vůni Oraculum. Z praktických dárků zde pořídíte třeba kartáče nebo eko prostředky značky Holky úklidovky.

Pokračování 4 / 8

Nila Store

Milady Horákové 4, Praha 7

Nilu asi není třeba dlouze představovat. Její zakladatelka a spolumajitelka Eva Urbanová otevřela loni na Letné už třetí prodejnu – první se nachází na Vinohradech a druhá v Karlíně, vedle toho už jedenáct let funguje také e-shop. Nila se zaměřuje především na udržitelnou dámskou módu, nicméně najdete zde i řadu doplňků či drobností pro celou rodinu. K oblíbeným hitům patří například mísy Serax, láhve na vodu 24Bottles, ponožky Thought, stojánky na vonnou tyčinku od In August Company, svíčky ve tvaru domečků Kähler, brože Macon&Lesquoy nebo třeba stavebnice Connetix.

Pokračování 5 / 8

Via Concept Store

Kozí 3, Praha 1

Další z hvězd, která letos zazářila na pražském nebi, je designový Via Concept Store v Kozí ulici. Omrknout zde můžete vybrané kousky značky LAFORMELA, vyzkoušet americké džíny Agolde nebo Citizens of Humanity, seznámit se s dánskou značkou Co'couture nebo oblečením a doplňky značky Lala Berlin. Vedle módy jsou zde k mání i české vůně Kintsugi a Oraculum, pouzdra na telefony s korálkovými úchyty Upbeads, kašmírové ponožky Mell-o, kosmetika Mid/Night, svíčky Boy Smells nebo vázy ve tvaru ryby Gluckigluck. Náš osobní tip je pak keramický hrneček od ENTENTYKY s nápisem Jsi krásná.

Pokračování 6 / 8

Red salon & concept

Vězeňská 3, Praha 1

Red salon & concept je jeden z nejzajímavějších kadeřnických salonů v české metropoli, k návštěvě ale láká i náhodné kolemjdoucí. První patro je totiž koncipováno jako malý concept store, kde si můžete prohlédnout vybrané kousky od českých návrhářů. Vedle toho zde pořídíte ale také doplňky Alexmonhart, svíčky St. Territory, látkové gumičky Naniche, pařížská ručně vyráběná mýdla Seem Soap, porcelán od Silvie Luběnové (Maestrokatastrof) nebo etno šperky od Marion Mazô a MoMo Prague jewelry.

Pokračování 7 / 8

Bohéma

Palackého 7, Praha 1

Obchod a galerii Bohéma letos otevřel manželský pár Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří přišli s jednoduchou myšlenkou: proč mít na tričku jen Bowieho, když můžete nosit Havla, Čáslavskou nebo nově třeba Máchu? Právě trička – dámská, pánská i dětská – patří k vlajkovým produktům Bohémy, nicméně najdete zde také vybrané knihy nebo dekor, které nějakým způsobem reflektují téma českého dědictví. Na prostory prodejny navazuje galerie, kde si aktuálně můžete prohlédnout výstavu s názvem Neznáme portréty známých: Osobnosti mezi první republikou a totalitou. Ke knize nebo tričku (popřípadě skleničce, peněžence či pexesu) pak určitě nezapomeňte přihodit i vánoční balicí papír s motivem českých hor.

Pokračování 8 / 8

Beloved Shop

Anglická 7, Praha 2

Beloved Shop je vinohradský concept store, který založila Alex Rambousková. Zaměřuje se na niche značky přírodní kosmetiky a vše, co souvisí s tématem wellbeing – vedle skin care a make-up produktů zde najdete třeba hedvábné masky na spaní a gumičky Slip (i v dárkovém balení), čaje Ecce Vita, jogamatky Holibe, vitaminy pro krásu Atelier Nubio, designové mosazné záložky do knihy Octaveo nebo vykuřovadla Purnama.