Kde seženete nejhřejivější bytové vůně?

Kde seženete nejhřejivější bytové vůně? Zdroj: iStock.com

Interérový parfém s vůní sekvoje, cedru a ebenu, Perfumed Prague, 449 Kč, perfumedprague.cz
Difuzér Gioia s vůní perníčku a hořkého pomeranče, Culti, 2190 Kč, bytove-parfemy.cz
Interiérový parfém Sapin s vůní jedle, Diptyque, 1050 Kč, ingredients-store.com
Difuzér Cloves & Cinnamon s vůní hřebíčku a skořice, Max Benjamin, 875 Kč, bytove-parfemy.cz
Bytový sprej Suede Vanilla s vůní vanilky a semiše, Rituals, 890 Kč, rituals.cz
20
Fotogalerie

Vůně kávy, Vánoc i perníčků: 20 nejkrásnějších adventních bytových parfémů a difuzérů

Říká se, že krása se skrývá v detailu. A během adventu to platí dvojnásob. Pokud se právě nacházíte uprostřed příprav na Vánoce, nezapomeňte, že jako finální tečka v celé slavnostní výzdobě domova nejlépe poslouží výběr hřejivé vůně, která vás bude obklopovat během poklidných večerů se svařákem i rodinných setkání. Tady je redakční výběr 20 nádherných bytových parfémů a difuzérů, které si zamilujete.

Jakou vůni do svého domova zvolit? Samozřejmě složení jako takové je pro většinu z nás při rozhodování nejdůležitější. Pomocí vybraného parfému, spreje nebo difuzéru většinou chceme reflektovat právě probíhající roční období a aktivity s ním spojené. Zatímco na jaře a v létě obecně volíme spíše čisté, květinové, případně ovocné vůně, v zimě se uchylujeme k tónům, které umocní útulnost, případně navodí vánoční atmosféru. Takový výběr bytové vůně je samozřejmě zcela logický. Přesto se ale typicky zimní kombinace jablka a skořice zdá už trochu ohraná. Čím ji nahradit?

TIP NA VIDEO: Jak připravit obývák na poklidné svátky?

Velmi oblíbenými se stávají vůně evokující procházku v zasněženém lese, kde se prolíná jedle nebo borovice s čistým štiplavým vzduchem. Nádhernou kolekci v tomto duchu letos připravila značka Diptyque, která patří mezi absolutní stálice na poli luxusních parfémů (osobních i bytových). Atmosféru večera stráveného pod dekou s horkým čajem v ruce vám zase vyčarují produkty obsahující kašmír, mandle, damašskou růži, vanilku, kávu, hřebíček, případně kouřové tóny připomínající hořící dřevo v krbu.

Abyste ovšem z vůně získali maximum, je potřeba zvolit vhodnou formu. Klasické tyčinkové difuzéry odvedou nejlepší práci v malém prostoru (naším redakčním tipem jsou především ty od značky Teatro Fragranze Uniche). Perfektně se hodí třeba do koupelny, případně do pracovního nebo čtecího koutu.

Od většiny běžně dostupných tyčinkových difuzérů ale nečekejte, že vám provoní celou místnost. Na to se mnohem více hodí klasické bytové parfémy ve spreji, které stačí po vyvětrání pokoje nastříkat do vzduchu a na několik hodin si užít jejich silnou přítomnost.

Chytrou možností, která si poradí s dlouhodobějším provoněním obýváku, ložnice nebo vstupní chodby, jsou též elektrické nebo ultrazvukové difuzéry. Jak přesně fungují? Elektrické difuzéry vytvářejí z nakapaných esenciálních olejů voňavou mlhu, která se dále rozptyluje ve vzduchu. Oproti tomu ultrazvukové modely fungují na bázi vody, kterou pomocí vibrací uvolňují v podobě studené páry. I v tomto případě platí, že do nich můžete přikapat několik kapek vonného oleje, skvěle ale budou fungovat také samostatně jako zvlhčovač vzduchu, který v suché topné sezóně ocení snad každý.

Nejvoňavější zimní bytové parfémy a difuzéry najdete v galerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články