Test zimních parfémů: Které vůně vám připomenou cukroví a divokou přírodu?

8 min čtení

8 min čtení

Máte v plánu vybrat blízké osobě netradiční parfém jako vánoční dárek? Anebo prostě jen chcete udělat radost sami sobě? V redakci jsme podrobili důkladnému testu osm zimních parfémů, které letos stojí za pozornost. Na své si přijdou milovníci sladkých vůní evokujících právě upečené vanilkové rohlíčky, fanoušci slavného parfému Baccarat Rouge i ti, kteří o víkendu rádi utíkají do zamlžené přírody a tajemných lesů.

Maison Margiela REPLICA: Autumn Vibes

Testovala Týna D. M., redaktorka Ženy.cz

Procházka v přírodě, spadané listí, vůně dohořívajícího táboráku, horké kakao a štiplavý vzduch, který se prostorem rozprostře poté, co podzimní slunce roztaví ranní mrazíky. To všechno je skryto v Autumn Vibes.

Značku Maison Margiela REPLICA miluji už mnoho let. Zejména zbožňuji jejich řadu dřevitých a kořeněných vůní, kde jsou i dvě mé stálice – Jazz Club a By The Fireplace. Autumn Vibes byla loňskou novinkou v této kategorii a přiznám se, že jsem po ní už delší dobu pokukovala. V parfumérii mi vždy voněla ze všech nejvíc a pravidelně jsem se vracela pro další dávku na vonném papírku.

Překvapilo mne, že parfém se mi na kůži rozložil úplně jinak, než jak jsem ho znala z pár střiků v obchodě. Je příjemně kořeněně štiplavý a podstatně těžší. Velmi mne baví kombinace kardamomu, koriandru a růžového pepře, která se objeví ihned po aplikaci. Tyto ingredience pro mne v parfémech patří mezi vůbec nejoblíbenější. Čím déle pak vůně na kůži zůstává, tím víc je z ní cítit hřejivý muškátový oříšek a dřevitá dvojice cedru a javoru.

Výdrž parfému je přesně taková, jakou jsem od REPLICA očekávala. Po celém dni po ní sice nezbude ani památka, ale takové tři hodiny intenzivní vůně si s ní rozhodně užijete. Oblečení vám nicméně provoní klidně i na několik dní.

Maison Margiela REPLICA: Autumn Vibes, EdT 100 ml, 2823 Kč, notino.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>