Adventní věnec: Našly jsme pro vás nejkrásnější tradiční i moderní!

Ačkoliv letošní advent bude jiný než ty předchozí, i tak si ho můžeme užít. A žádná z opatření nám rozhodně nezakazují vytvořit si doma tu pravou vánoční atmosféru, která se rozhodně neobejde bez voňavého adventního věnce!  

Letos bude první adventní neděle už v listopadu, což znamená, že na výrobu adventního věnce máme už jen pár dnů. Ale jaký letos vytvořit? V podstatě žádný adventní věnec není ošklivý, protože každému se líbí něco jiného. Někdo si potrpí na klasiku v podobě jehličnatého věnce s usušenými plátky pomeranče, oříšky a červenými svíčkami, jiní zase každoročně experimentují a sledují aktuální trendy.

Pokud se vám letos nechce omotávat kulatý korpus chvojím, pořiďte si proplétaný proutěný základ, do kterého můžete jen zastrkat pár větviček, a nechte ho vykukovat. Nebo na dřevěnou kulatinu přilepte tavnou pistolí pár větviček a ozdob a přidejte svíčky. Svíčky můžete společně s jehličím také naaranžovat do misky nebo třeba květináče. Nejdůležitější je, aby se adventní věnec líbil vám! Takže si do jeho výroby nenechte od nikoho mluvit.

Náš tip: Spojte příjemné s užitečným a vyrazte na lov materiálu na věnce ven do přírody. Vezměte si s sebou jen nůžky a plátěnou tašku a sbírejte větvičky, šípky, klacíky, šišky, kaštany... cokoliv vám padne do oka. Přírodní ozdoby jsou totiž stejně nejkrásnější a navodí tu pravou vánoční atmosféru mnohem lépe než skleněné nebo plastové kuličky.

A pokud se na výrobu věnce necítíte, nezoufejte! Rozhodně není žádná ostuda si ho koupit v zahradnictví nebo květinářství. Rozhodně je z čeho vybírat! Jen počítejte s tím, že za něj zaplatíte víc, než když si ho vyrobíte sama. Ale na druhou stranu podpoříte v nelehké době své oblíbené květinářství či zahradnictví.

Inspiraci na adventní věnce všech stylů najdete na dalších stránkách>>