Kde koupit adventní věnec? Našli jsme pro vás nejkrásnější tradiční i moderní!

2 min čtení

2 min čtení

K adventnímu období neodmyslitelně patří také adventní věnec, který doma umí vykouzlit sváteční atmosféru a zároveň připomíná, že už brzy budou Vánoce. Přinášíme vám inspiraci, jak takový věnec může vypadat. A pokud si na výrobu vlastního netroufáte, poradíme vám, kde koupit takový, který vám bude vyhovovat.

Letos bude první adventní neděle už 27. listopadu, což znamená, že je nejvyšší čas začít řešit adventní věnec. Máte chuť vytvořit si vlastní, ale nestíháte? Pořiďte si místo klasického korpusu a chvojí proplétaný proutěný základ, do kterého můžete jen zastrkat pár větviček a základ necháte vykukovat. Ozdobit ho pak můžete podle libosti: někdo si potrpí na klasiku v podobě jehličnatého věnce s usušenými plátky pomeranče, oříšky a červenými svíčkami, jiní zase každoročně experimentují a sledují aktuální trendy.

Další variantou je na dřevěnou kulatinu přilepit tavnou pistolí pár větviček a ozdob a přidat svíčky. Svíčky můžete společně s jehličím také naaranžovat do misky nebo třeba květináče. Nejdůležitější je, aby se adventní věnec líbil vám! Takže si do jeho výroby nenechte nikým mluvit.

Náš tip: Spojte příjemné s užitečným a vyrazte na lov materiálu na věnce ven do přírody. Vezměte si s sebou jen nůžky a plátěnou tašku a sbírejte větvičky, šípky, klacíky, šišky, kaštany… cokoliv, co vám padne do oka. Přírodní ozdoby jsou totiž stejně nejkrásnější a navodí tu pravou vánoční atmosféru mnohem lépe než skleněné nebo plastové kuličky.

A pokud se na výrobu věnce necítíte, nezoufejte! Rozhodně není žádná ostuda si ho koupit v zahradnictví nebo v květinářství. Rozhodně je z čeho vybírat! Jen počítejte s tím, že za něj zaplatíte víc, než když si ho vyrobíte sami. Na druhou stranu ale ušetříte čas a podpoříte své oblíbené květinářství či zahradnictví.

Inspiraci na adventní věnce všech stylů najdete na dalších stránkách. >>