Ponožky k Vánocům už nejsou tabu! 50 nejkrásnějších pro každého člena rodiny

Ponožky pod stromeček? Dříve budily spíše zklamání, dnes opět patří mezi oblíbené dárky. Díky vtipným a graficky krásně zpracovaným motivům je totiž radost je nejen dostávat, ale i vybírat. Tak pojďte na to!

Češi jsou nejen národ muzikantů a piva, ale také ponožek. Jak jinak si vysvětlit, že máme na trhu tak pestrý výběr hned několika cool značek? Je tu třeba We Are Ferdinand, která spolupracuje s tuzemskými umělci, Moumou, jež zpracovávají krásné folklorní motivy, nebo třeba Fusakle, které vznikly mimo jiné proto, aby frustrovanému národu přinesly trochu radosti. A to v době, kdy si pánové ještě neuměli představit, že by nosily jiné než seriózně tmavé ponožky.

TIP NA VIDEO: Jak si vyrobit adventní kalendář?

K oblibě nápadných ponožek však výrazně přispěl i zahraniční módní vývoj. Po roce 2010 se v pánské i dámské módě začaly zkracovat či ohrnovat nohavice, do kurzu se dostala 7/8 délka, díky které vynikly nejen kotníčkové boty, ale právě ponožky. Ty najednou neměly zastávat podružnou funkci spodního prádla, ale měly být vidět a ideálně vyjadřovat osobnost nositele nebo nositelky. Postupně tento trend pronikl i tam, kde byl do té doby nemyslitelný – třeba do odívání politiků. Jeden z těch, kdo si veřejně libují v zábavných vzorovaných ponožkách, je kanadský premiér Justin Trudeau.

Comeback v minulých letech oslavily také bílé ponožky, kdysi symbol největšího módního faux-pas. Nosí se k trendy mokasínám a nedá na ně dopustit ani generace Z, takže jestli máte doma teenagera, můžete uvažovat tímto směrem. Co se týče potisků, najdete u nás ve výběru třeba motivy legendárních kapel, slavných malířů, ale i oblíbených seriálů či filmových sérií. Období před Vánocemi samozřejmě svádí k nejrůznějším provařeným motivům, jako jsou perníčky nebo Santa. To je fajn třeba dětem k Mikuláši nebo jako drobný dárek kamarádům. Pokud ale chcete darovat ponožky až pod stromeček, doporučujeme zaměřit se spíš na nadčasové zimní motivy jako třeba hory nebo lyžování.

Tipy na ponožky pro každého člena rodiny najdete v galerii: