Ponožky k Vánocům už nejsou tabu! 50 nejkrásnějších pro každého člena rodiny

28. listopadu 2020 • 06:00
• Foto: istock.com

Babička mi zase koupila ponožky! Dříve otravný měkký dárek, na který jste hned po rozbalení chtěli zapomenout, dnes stylový doplněk, který pod stromečkem každý najde rád. Nestyďte se kupovat ponožky!

Ano, ponožky pod stromečkem už dávno nejsou žádná ostuda! Ale nejsou ponožky jako ponožky. Mega pack černých „fuseklí“ totiž radost rozhodně neudělá. Ponožky musí mít nápad! A hlavně při jejich výběru musíte přemýšlet. Nemůžete koupit jen tak ledajaké. Vášnivému cyklistovi pořiďte ponožky s potiskem kol, fanouškovi fotbalu zase s míčem. Najdete speciální ponožky i pro mlčenlivé ajťáky, dobrodružné horaly, klidné rybáře, pivaře, milovníky pohádek, ale i třeba vajíček nebo hot dogů. 

A když se vám nepodaří sehnat ponožky s motivem, které vašeho blízkého vystihují, vsaďte na vánoční motiv. Kupte je klidně celé rodině a pak si udělejte společnou ponožkovou fotku! Spolehlivě uděláte všem radost a zároveň společně strávené chvilky zvěčníte. 

A pokud si koupí ponožek pod stromeček stále ještě nejste jistí, třeba vás přesvědčí to, že u některých z nich můžete při pořízení konat dobro! Značka Moumou vytvořila speciální kolekci Pomožek pro Bibianku, které byl diagnostikován Westův syndrom (závažné epileptické onemocnění) a dětská mozková obrna. Výdělek z každého prodaného páru poputuje do sbírky pro Bibiančin ortotický obleček. Také značka Fusakle pomáhá. A to speciálními kolekcemi pro nadace Světýlko naděje, Úsměv jako dar a Liga proti rakovině. 

Svým blízkým můžete pořídit také ručně pletené ponožky Elpida, kterým se říká ponožky od babičky. Na pletení se podílí více než 200 babiček z celé České republiky. Každá má svůj unikátní styl! Výtěžek z prodeje ponožek putuje do Centra Elpida pro seniory. Tyhle ponožky zkrátka zahřejí nejen na nohách, ale hlavně na srdci! 

Tipy na ponožky pro každého člena rodiny najdete v galerii: 

Fotogalerie

51 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy