Za měsíc budou rozebrané: 50 nejlepších šatů na Štědrý večer

Jsou skoro stejně oblíbené jako vánoční svetry a každým rokem se na ně těšíme víc a víc – slavnostní šaty, které jsou jako stvořené pro Štědrý večer. Které kousky nám padly do oka letos?

Vánoční šaty jsou specifickým druhem party wear. Jako samostatnou kategorii je nikde nenajdete, na druhou stranu jejich design perfektně zapadá do tradiční vánoční estetiky. Zpravidla bývají laděné do tmavě červených, zelených a někdy i tmavomodrých tónů, sem tam probleskuje stříbrná nebo zlatá, na výsluní se dostávají vzory noční oblohy. Jestli tohle nemají být šaty ke štědrovečernímu stolu, pak jaké tedy?

TIP NA VIDEO: Podle čeho poznáte kvalitní vlněný svetr a jak si ho doma v pračce nesrazit?

V poslední době se vedle obligátních třpytivých flitrů stále častěji prosazuje sofistikovaná dvojka satén a samet, která dodává slavnostní, ale současně přiměřený lesk. Kompromisem na pomyslné škále je také látka zvaná lurex, která je protkaná třpytivou nitkou a často se pojí s přiléhavými střihy. Anebo na svých šatech můžete nechat rozzářit vánoční hvězdy v podobě podmanivého vzoru, který možná zazáří a zapadne, ale zato se vrací s železnou pravidelností každou zimu.

A to je i smyslem vánočních šatů: Nemusíte mít každý rok nové, protože na rozdíl od jiných trendů je tahle kategorie velmi stabilní – ať už jde o barvy, materiály či střihy. Jestli ale přesto toužíte po čerstvých, pak příliš neváhejte... Za měsíc už může být pozdě.

Fotogalerie: Tipy na nejkrásnější vánoční šaty