Je to definitivní: Tohle budou nejpopulárnější džíny roku 2022

Jak bude v roce 2022 vypadat jeden z nejdůležitějších kousků šatníku?

V roce 2022 už definitivně dozraje čas na to, aby se bez pardonu začaly vracet trendy, které jsme nosily před dvaceti lety – capri kalhoty, sexy topíky, bokovky… V případě džín ale bude přechod z nostalgických a obecně dobře přijímaných devadesátek na kontroverzní módu přelomu milénia pozvolný. Ano, džíny budou mít trochu nižší pas, současně ale (minimálně v první polovině roku) poletí spíš cool unisexový střih. Tramtadadá! Džínami pro sezónu jaro/léto 2022 jsou boyfriend džíny s dlouhými a širokými nohavicemi.

TIP NA VIDEO: Jak vznikly džíny a jak se v průběhu dekád měnily?

Loading
Loading
Loading
Loading

Progresivnější módní influencerky je samozřejmě nosily už minulý rok, kdy si široké kalhoty oblíbila zejména generace Z. Otázkou tedy zůstává, jestli tradiční módní domy a značky, které své kolekce prezentují na přehlídkách, ještě diktují styl, anebo jen následují to, co teď letí mezi mladými.

Každopádně tento trend posvětily do posledního švu. Dlouhé a široké džíny byly na molech k vidění vůbec nejčastěji a vzhledově se od sebe navzájem ani příliš nelišily – nejčastěji hrály odstínem medium wash (středně modrý). K tomu odhalené bříško a nenápadně vykukující boty s ostrými špičkami, které už se nejspíš také řadí do zástupu comebacků.

Pokud zrovna nefandíte širokým nohavicím, nepanikařte. Tohle je trend, který bude dominovat, ale doprovázet ho bude řada dalších střihů – na přehlídkách nechyběly ani flares nebo třeba rovné nohavice ohrnuté u kotníků. S jistotou se však dá říct, že masivní návrat skinny džín se opět odkládá. A to je pro mnohé z nás velmi dobrá zpráva.

Fotogalerie: Džíny roku 2022 na módních přehlídkách a tipy, kde je koupíte už nyní