Je to definitivní: Tohle budou nejpopulárnější džíny roku 2022

2. ledna 2022 • 06:00
Street style v Kodani • Foto: Profimedia.cz

Jak bude v roce 2022 vypadat jeden z nejdůležitějších kousků šatníku?

V roce 2022 už definitivně dozraje čas na to, aby se bez pardonu začaly vracet trendy, které jsme nosily před dvaceti lety – capri kalhoty, sexy topíky, bokovky… V případě džín ale bude přechod z nostalgických a obecně dobře přijímaných devadesátek na kontroverzní módu přelomu milénia pozvolný. Ano, džíny budou mít trochu nižší pas, současně ale (minimálně v první polovině roku) poletí spíš cool unisexový střih. Tramtadadá! Džínami pro sezónu jaro/léto 2022 jsou boyfriend džíny s dlouhými a širokými nohavicemi.

TIP NA VIDEO: Jak vznikly džíny a jak se v průběhu dekád měnily?

Progresivnější módní influencerky je samozřejmě nosily už minulý rok, kdy si široké kalhoty oblíbila zejména generace Z. Otázkou tedy zůstává, jestli tradiční módní domy a značky, které své kolekce prezentují na přehlídkách, ještě diktují styl, anebo jen následují to, co teď letí mezi mladými.

Každopádně tento trend posvětily do posledního švu. Dlouhé a široké džíny byly na molech k vidění vůbec nejčastěji a vzhledově se od sebe navzájem ani příliš nelišily – nejčastěji hrály odstínem medium wash (středně modrý). K tomu odhalené bříško a nenápadně vykukující boty s ostrými špičkami, které už se nejspíš také řadí do zástupu comebacků. 

Pokud zrovna nefandíte širokým nohavicím, nepanikařte. Tohle je trend, který bude dominovat, ale doprovázet ho bude řada dalších střihů – na přehlídkách nechyběly ani flares nebo třeba rovné nohavice ohrnuté u kotníků. S jistotou se však dá říct, že masivní návrat skinny džín se opět odkládá. A to je pro mnohé z nás velmi dobrá zpráva.

Fotogalerie: Džíny roku 2022 na módních přehlídkách a tipy, kde je koupíte už nyní

Fotogalerie

25 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy