Urban Outfitters, 115 EUR, urbanoutfitters.com

Urban Outfitters, 115 EUR, urbanoutfitters.com Zdroj: archiv firem

Monki, 100 EUR, monki.com
Jakke London, 397 EUR, jakke.co.uk
Karen Millen, 852 EUR, karenmillen.com
Aligne, 12094 Kč, aligne.co
37
Fotogalerie

5 trendů, které v roce 2022 ovládnou kabáty a bundy. Co na ně říkáte?

Zima tu s námi ještě nějakou chvíli pobude, tak proč si šatník neoživit novým kouskem? Největším hitem prvních měsíců roku budou bundy a kabáty kombinující hravost s elegancí. A co navíc? Rozhodně vám v nich nebude zima a klidně je budete moct vytáhnout i příští rok. Které to jsou?

Kožený trenčkot

Sice se může jevit jako tenký a ne moc teplý, ale opak je pravdou. Kožený kousek se skvěle hodí na zimní vrstvení a ještě v něm odchodíte přechodné období na začátku jara. Nosit se bude především v černé, béžové a hnědé variantě sahající do půli lýtek. Kombinujte ho s roláky, šaty a třeba i mikinou. Jeho kouzlo totiž spočívá v tom, že se hodí pro jakoukoliv příležitost a vždy v něm budete vypadat zatraceně cool.

TIP NA VIDEO: Jaké kabáty jsou must have letošní sezóny?

Video placeholde

Článek pokračuje na další straně. >>>

Pokračování 2 / 5

Ve stylu 70. let

Mánii sice odstartovala značka Saks Potts, pokud jste ale v poslední době narazila na kabátky s kožíškovým lemováním a rukávy ve stylu 70. let, nejspíš se jednalo o model od britské návrhářky Charlotte Simone, která si podmanila snad celý módní svět. Charlotte své nádherné kabáty a bundy vyrábí v omezeném množství a do oběhu je pouští maximálně třikrát do roka. Její poslední drop se vyprodal za 10 minut. Je tedy potřeba být dostatečně rychlá, odměna za snahu je ale velká. Další várka na e-shop dorazí prý až v březnu, v online nakupovacím světě už teď však najdete spoustu alternativ, které též stojí za pozornost.

Pokračování 3 / 5

Vzorované kožíšky

Vnést do šedých ulic trochu života není nikdy na škodu. A s barevnými kožíšky to půjde samo. Nosit se budou ve všech délkách, sytých barvách i divokých vzorech. Jestli ale skutečně chcete vsadit na černého koně sezóny, volte lehce oversize model po kolena s páskem. Většina takových kabátů sice připomíná župan, se správným stylingem ale vypadají božsky a zvednou vám náladu i v tom nejchmurnějším počasí.

Pokračování 4 / 5

Bunda s beránkem

Ne, nemáme na mysli tu klasickou leteckou, která má plyšovou podšívku. Do kurzu se totiž dostávají bundy, které jsou z příjemného beránku rovnou vyrobené celé. Skvěle si rozumí zejména s koženými kalhoty a chunky chelsea boty. A kde sehnat ty nejlepší? Rozhodně u značky Totême, která celý tento trend odstartovala.

Pokračování 5 / 5

Krémová klasika

Jednoduchý kabát hodící se k čemukoliv by měl být základem šatníku. A jeden takový bude v roce 2022 dokonce platit za klíčový trend. Pokud máte v plánu pořídit si nový kousek, tak rovnou sáhněte po světle krémovém dlouhém kabátu buď s dvouřadým zapínáním, nebo s páskem. Zároveň ale omrkněte, zda je v něm dostatek vlny nebo kašmíru, jinak vám bude pořádná zima, ať už se kousek bude na omak tvářit sebetepleji.