Netradiční svatební šaty? Takhle to letos vidí návrháři haute couture

Inspirovat se při vymýšlení svatebních šatů aktuálními modely z haute couture se může zdát pošetilé: váš krejčí nejspíš není Pierpaolo Piccioli, který má navíc k sobě dvacet párů pomocných rukou. Když ale přivřete oči nad tou dokonalostí, třeba spatříte prvek, který vás zaujme a půjde snadno alternovat. A v neposlední řadě můžete omrknout trendy, které reflektují svatební sezónu jaro/léto 2022. 

Roaring Twenties

Vintage je ve svatební módě vděčnou volbou, tak proč se nepodívat rovnou o 100 let zpět – do doby Velkého Gatsbyho a rozdováděných flappers? Šaty té éry se vyznačovaly osvobozenou siluetou a volným střihem a z dnešního pohledu působí tak lehce, až připomínají košilky. Neodmyslitelnou součástí stylu 20. let bylo také krátké mikádo s pokládanou vlnou a dekorativní čelenka, které se někdy říkalo bolehlav.

TIP NA VIDEO: Jak se učesat na svatbu?

Chanel

Ulyana Sergeenko

Trendy pokračují v následujících kapitolách. >>>

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!