Jednoduché svatební šaty: Jaké letí střihy a kde je koupíte už teď?

27. listopadu 2021 • 06:00
Zleva: Pronovias, Rixo, Reformation • Foto: Archiv firem

Dříve jsme je vnímali spíše jako druhé svatební šaty (takzvané popůlnočky), dnes se dostávají do popředí a udávají styl moderních nevěst. Jednoduché svatební šaty jsou opět v kurzu, a jestli o nich uvažujete, pak jste tady správně. 

Čisté linie, splývavá sukně, střih, který by klidně mohly mít vaše letní šaty, kdybyste je mohla přemalovat na bílo – i to jsou současné trendy ve svatebních šatech. Zjednodušování stylu u nevěst významně přispěla i pandemie. Nejistota, jestli se svatba bude, nebo nebude konat, která nás přivedla k tomu, co je opravdu důležité. A i když trendy pro rok 2022 optimisticky předpovídají návrat opulence, záplavu tylových volánů, celokrajkové šaty i diskutabilní poloprůsvitné korzety, nikdo už nemůže zpochybňovat, že i jednoduché šaty mají své kouzlo a člověk nemusí litovat, že nebyl za princeznu. Ostatně, nikdo neříká, že k nim nemůžete mít ultra dlouhý závoj.

TIP NA VIDEO: Jak se učesat na svatbu? 
Tip na svatební účes podle aktuálních trendů VIDEO David Hanuš

Cestu jednoduchým svatebním šatům postupně prošlapávají i slavné nevěsty. Zpěvačka Ariana Grande si pro vstup do manželství vybrala Veru Wang, ale nepředstavujte si Válku nevěst. Její šaty souzněly s komorním pojetím svatby, obligátní objem dodával jen vrstvený tylový závoj. Také modelka Natalia Vodianová si loni brala dědice impéria LVMH v překvapivě jednoduchém kostýmku, byť od coutouriérky Ulyany Sergeenko. Její kolegyně Vittoria Ceretti se zase vdávala v kaskádových maxi šatech návrháře Jacquemuse, které byly běžně k mání i v jiných barvách, zatímco Toni Garn vzala za vděk zlatavými slip dress od britské značky Rat & Boa v přepočtu za 4000 Kč. Zkrátka žádné drama, spíš vyjádření módního názoru.

K popularitě jednoduchých svatebních šatů přispívají i oblíbené oděvní značky jako například americká Reformation, britská Rixo nebo švédská By Malina. Ty své svatební kolekce staví na aktuálních konfekčních trendech a jejich jednoduché svatební šaty se tak střihem více blíží společenským party šatům. Nechybí zavinovací výstřihy, bardot topy, knoflíky vpředu, rozparky nebo sexy prostřihy... Výstižně to shrnuje jeden meme z Twitteru: „Exuse me, are you a bride, or it's just a dress from Reformation?“  Kouzlu jednoduchých svatebních šatů ale podléhají i tradiční svatební značky jako například španělská Pronovias. Aktuálním trendem je kombinace minimalistické přední části a hlubokého výstřihu nebo krajky na zádech.

Fotogalerie: Kde koupíte jednoduché svatební šaty?

Fotogalerie

45 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy