Konec pompéznosti! Netradiční slavné nevěsty, které hýbou aktuálními trendy

13. května 2021 • 06:00
 • Konec pompéznosti! Netradiční slavné nevěsty, které hýbou aktuálními trendy

  Rok 2020 byl pro pořádání svateb náročný, přesto se řada párů rozhodla, že už nehodlá déle čekat. A bylo mezi nimi i několik známějších jmen. Které nevěsty musely slevit ze svých původních představ a rozhodly se pro skromnější obřad i šaty? A jak se covidový rok podepsal na aktuálních trendech? Překvapivě dobře!

  Natalia Vodianová

  Trend: Svatba na radnici

  Devětatřicetiletá ruská supermodelka s přezdívkou Supernova, filantropka, matka pěti dětí s obličejem holčičky se v září po desetiletém vztahu provdala za Antoina Arnaulta, jednoho z dědiců koncernu LVMH, jehož otec Bernard Arnault je nejbohatším člověkem Evropy. Na Instagramu překvapila fotkou, která připomíná závěr filmu Sex ve městě. Natalia má na sobě kostýmek, byť ne z konfekce jako Carrie, ale od coutouriérky Ulyany Sergeenko a bílé lodičky. Outfit doprovází jednoduchý účes a převážně zelený pugét. Nebýt covidu, svatba by rozhodně neprobíhala tak komorně, původně se totiž měla odehrávat už na začátku léta v krásném opatství Hautvillers. Na druhou stranu, pak by nebyla tak „parisienne chic“. 

  Tip na video: Jak se učesat na svatbu?
  Tip na svatební účes podle aktuálních trendů VIDEO David Hanuš

 • Toni Garrn

  Trend: Minimalistické devadesátky

  Aktuálně těhotná německá modelka Toni Garrn se provdala loni v říjnu za britského herce Alexe Pettyfera. Ačkoliv během své kariéry oblékla mnoho skvostných šatů (například svatební od Elieho Saaba), pro svůj velký den zvolila jednoduché dlouhé saténové šaty na ramínka v odstínu metalické zlaté. Jsou od britské značky Rat & Boa a v přepočtu stojí asi jen 4000 korun. Toni Garrn tak stvrdila, že slip dress jsou stále relevantní svatební volbou, zejména díky módní ikoně Carolyn-Bessette Kennedy a stále trendujícím devadesátkám. Aby svůj jednoduchý model ozvláštnila, doplnila ho plochým slaměným kloboukem s černou stuhou

 • Lily Allen

  Trend: Retro šedesátky

  Zpěvačka Lily Allen rovněž překvapila na Instagramu svatbou, která vypadá spíš jako z nějaké bláznivé romantické komedie. Odehrála se totiž v Las Vegas za přítomnosti převlečeného Elvise a k jídlu se posléze podávaly burgery a hranolky. Nevěsta měla na sobě vintage minišaty Dior a šlo o volbu na poslední chvíli. Původní šaty již mířily do hotelu, když její devítiletá dcera Ethel navrhla, aby se ještě zkusily podívat po něčem jiném. A vyšlo to! Krátké bílé šaty doplnila zpěvačka černými lodičkami, dvouvrstvým závojem a tradičním pugétem v kombinaci růže a šater latnatý čili nevěstin závoj. Sluší se zmínit i ženicha, tím byl herec David Harbour, známý ze seriálu Stranger Things. Prý se poznali díky seznamovací appce pro celebrity!

 • Princezna Beatrice

  Trend: Princezna z pohádky

  Princezna Beatrice, vnučka královny Alžběty II., je další z nevěst, které měly na pořádání svatby smůlu, nakonec z toho ale dokázaly vytěžit maximum. Konkrétně Beatrice však měla smůlu hned dvakrát. Záhy po oznámení zásnub s italským podnikatelem Edoardem Mapelli Mozzim propukl skandál kolem jejího otce, prince Andrewa, na něhož prasklo, že byl častým hostem kontroverzních party u Jeffreyho Epsteina. Poté přišel covid a původní květnové datum muselo být odvoláno. Svatba se nakonec odehrála formou skromného obřadu uprostřed července. Z rodiny byli přítomní jen královna a princ Philip a Beatrice oblékla vintage šaty z roku 1961, které pro královnu nechal ušít dvorní návrhář Norman Hartnell. Původně přitom nebyly svatební, královna je oblékala na různé galavečery. Královnina stylistka Angela Kelly se proto rozhodla přidat balonové rukávy, aby róba obstála i v Královské kapli Všech svatých. A jeden z budoucích ikonických modelů byl na světě!

 • Vittoria Ceretti

  Trend: Středomořská romantika

  Italská modelka Vittoria Ceretti si roli nevěsty vyzkoušela již na molu – bylo to v lednu 2019 při první přehlídce Chanel haute couture, na které se místo Karla Lagerfelda, tou dobou již těžce nemocného, v závěru objevila jeho nástupkyně Virginie Viard. Vittoria však byla nevěstou hodně netradiční, namísto šatů měla plavky bohatě pošité stříbrnými kamínky a k nim závoj uvázaný jako šátek. V porovnání s modelem Chanel byla její vlastní volba vlastně tradiční. Dvaadvacetiletá modelka, jejímž vyvoleným je o deset let starší DJ Matteo Milleri, se na Ibize provdala v bílých kaskádových maxi šatech od francouzského návrháře Jacquemuse, k nimž měla jednoduchý nezdobený závoj. Pozoruhodné také je, že zvolila nahé, takřka žádné líčení, a vlasy nechala volně rozpuštěné. 

 • Pamela Anderson

  Trend: Cottagecore

  Někomu možná přišel rok na svatby nepřejícný, Pamela Anderson stihla rovnou dvě. Nejprve se v lednu provdala za Jona Peterse, o dvaadvacet let staršího filmového producenta, se kterým chodila už koncem 80. let. Už o dvanáct dní později však oznámili konec vztahu. Na Štědrý den si pak vzala svého bodyguarda Dana Hayhursta. Pro Pamelu to byla již šestá svatba, přesto si svou roli nevěsty řádně užila. Zvolila zajímavé šaty s retro topem v odstínu champagne a s tylovou sukní v odstínu holubičí šedi. K tomu dlouhý závoj s drobounkými puntíky a khaki holinky Hunter. Pro někoho možná trochu ve stylu „pejsek a kočička pečou dort“, nicméně optikou současných trendů je to vlastně poměrně vkusná variace na styl cottagecore. A pozor, v kytici opět růže s nevěstiným závojem!

 • Anna Kollerová

  Trend: Boho víla

  Ani českých svateb se minulý rok příliš neudálo, nebo ne těch, kde bychom mohli obdivovat nevěstiny šaty. Jednou z mála byla moravská veselka Davida Kollera, který pojal za choť svou partnerku Annu Dolejskou, s níž má čtvrtého syna. Nevěsta zazářila v krajkových mini šatech z dílny návrhářky Zuzany Kubíčkové, které doplňovala dlouhá tylová sukně a závoj. Hlavu si přitom ozdobila věncem uvitým z eukalyptu a nevěstina závoje a bez přehánění vypadala jako víla. Mimochodem, na svatbě v Mikulově se prý sešlo čtyřicet hostů, a to bylo loni, mezi dvěma vlnami pandemie. Tak doufejme, že letošní rok bude k nevěstám a ženichům ještě o mnoho vstřícnější. 

  Tip na video: Připomeňte si tajné svatby českých celebrit!
  Tajné svatby českých celebrit 2019 VIDEO Adam Balažovič

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy