.

. Zdroj: Profimedia.cz

Konec pompéznosti! Netradiční slavné nevěsty, které hýbou aktuálními trendy

Rok 2020 byl pro pořádání svateb náročný, přesto se řada párů rozhodla, že už nehodlá déle čekat. A bylo mezi nimi i několik známějších jmen. Které nevěsty musely slevit ze svých původních představ a rozhodly se pro skromnější obřad i šaty? A jak se covidový rok podepsal na aktuálních trendech? Překvapivě dobře!

Natalia Vodianová

Trend: Svatba na radnici

Devětatřicetiletá ruská supermodelka s přezdívkou Supernova, filantropka, matka pěti dětí s obličejem holčičky se v září po desetiletém vztahu provdala za AntoinaArnaulta, jednoho z dědiců koncernu LVMH, jehož otec Bernard Arnault je nejbohatším člověkem Evropy. Na Instagramu překvapila fotkou, která připomíná závěr filmu Sex ve městě. Natalia má na sobě kostýmek, byť ne z konfekce jako Carrie, ale od coutouriérky Ulyany Sergeenko a bílé lodičky. Outfit doprovází jednoduchý účes a převážně zelený pugét. Nebýt covidu, svatba by rozhodně neprobíhala tak komorně, původně se totiž měla odehrávat už na začátku léta v krásném opatství Hautvillers. Na druhou stranu, pak by nebyla tak „parisienne chic“.

Tip na video: Jak se učesat na svatbu?

Video placeholde

Pokračování 2 / 7

Toni Garrn

Trend: Minimalistické devadesátky

Aktuálně těhotná německá modelka Toni Garrn se provdala loni v říjnu za britského herce Alexe Pettyfera. Ačkoliv během své kariéry oblékla mnoho skvostných šatů (například svatební od Elieho Saaba), pro svůj velký den zvolila jednoduché dlouhésaténové šaty na ramínka v odstínu metalické zlaté. Jsou od britské značky Rat & Boa a v přepočtu stojí asi jen 4000 korun. Toni Garrn tak stvrdila, že slip dress jsou stále relevantní svatební volbou, zejména díky módní ikoně Carolyn-Bessette Kennedy a stále trendujícím devadesátkám. Aby svůj jednoduchý model ozvláštnila, doplnila ho plochým slaměným kloboukem s černou stuhou.

Pokračování 3 / 7

Lily Allen

Trend: Retro šedesátky

Zpěvačka Lily Allen rovněž překvapila na Instagramu svatbou, která vypadá spíš jako z nějaké bláznivé romantické komedie. Odehrála se totiž v Las Vegas za přítomnosti převlečeného Elvise a k jídlu se posléze podávaly burgery a hranolky. Nevěsta měla na sobě vintage minišaty Dior a šlo o volbu na poslední chvíli. Původní šaty již mířily do hotelu, když její devítiletá dcera Ethel navrhla, aby se ještě zkusily podívat po něčem jiném. A vyšlo to! Krátké bílé šaty doplnila zpěvačka černými lodičkami, dvouvrstvým závojem a tradičním pugétem v kombinaci růže a šater latnatý čili nevěstin závoj. Sluší se zmínit i ženicha, tím byl herec David Harbour, známý ze seriálu Stranger Things. Prý se poznali díky seznamovací appce pro celebrity!

Pokračování 4 / 7

Princezna Beatrice

Trend: Princezna z pohádky

Princezna Beatrice, vnučka královny Alžběty II., je další z nevěst, které měly na pořádání svatby smůlu, nakonec z toho ale dokázaly vytěžit maximum. Konkrétně Beatrice však měla smůlu hned dvakrát. Záhy po oznámení zásnub s italským podnikatelem Edoardem Mapelli Mozzim propukl skandál kolem jejího otce, prince Andrewa, na něhož prasklo, že byl častým hostem kontroverzních party u Jeffreyho Epsteina. Poté přišel covid a původní květnové datum muselo být odvoláno. Svatba se nakonec odehrála formou skromného obřadu uprostřed července. Z rodiny byli přítomní jen královna a princ Philip a Beatrice oblékla vintage šaty z roku 1961, které pro královnu nechal ušít dvorní návrhář Norman Hartnell. Původně přitom nebyly svatební, královna je oblékala na různé galavečery. Královnina stylistka Angela Kelly se proto rozhodla přidat balonové rukávy, aby róba obstála i v Královské kapli Všech svatých. A jeden z budoucích ikonických modelů byl na světě!

Pokračování 5 / 7

Vittoria Ceretti

Trend: Středomořská romantika

Italská modelka Vittoria Ceretti si roli nevěsty vyzkoušela již na molu – bylo to v lednu 2019 při první přehlídce Chanel haute couture, na které se místo Karla Lagerfelda, tou dobou již těžce nemocného, v závěru objevila jeho nástupkyně Virginie Viard. Vittoria však byla nevěstou hodně netradiční, namísto šatů měla plavky bohatě pošité stříbrnými kamínky a k nim závoj uvázaný jako šátek. V porovnání s modelem Chanel byla její vlastní volba vlastně tradiční. Dvaadvacetiletá modelka, jejímž vyvoleným je o deset let starší DJ Matteo Milleri, se na Ibize provdala v bílých kaskádových maxi šatech od francouzského návrháře Jacquemuse, k nimž měla jednoduchý nezdobený závoj. Pozoruhodné také je, že zvolila nahé, takřka žádné líčení, a vlasy nechala volně rozpuštěné.

Pokračování 6 / 7

Pamela Anderson

Trend: Cottagecore

Někomu možná přišel rok na svatby nepřejícný, Pamela Anderson stihla rovnou dvě. Nejprve se v lednu provdala za Jona Peterse, o dvaadvacet let staršího filmového producenta, se kterým chodila už koncem 80. let. Už o dvanáct dní později však oznámili konec vztahu. Na Štědrý den si pak vzala svého bodyguarda DanaHayhursta. Pro Pamelu to byla již šestá svatba, přesto si svou roli nevěsty řádně užila. Zvolila zajímavé šaty s retro topem v odstínu champagne a s tylovou sukní v odstínu holubičí šedi. K tomu dlouhý závoj s drobounkými puntíky a khaki holinky Hunter. Pro někoho možná trochu ve stylu „pejsek a kočička pečou dort“, nicméně optikou současných trendů je to vlastně poměrně vkusná variace na styl cottagecore. A pozor, v kytici opět růže s nevěstiným závojem!

Pokračování 7 / 7

Anna Kollerová

Trend: Boho víla

Ani českých svateb se minulý rok příliš neudálo, nebo ne těch, kde bychom mohli obdivovat nevěstiny šaty. Jednou z mála byla moravská veselka Davida Kollera, který pojal za choť svou partnerku Annu Dolejskou, s níž má čtvrtého syna. Nevěsta zazářila v krajkových mini šatech z dílny návrhářky Zuzany Kubíčkové, které doplňovala dlouhá tylová sukně a závoj. Hlavu si přitom ozdobila věncem uvitým z eukalyptu a nevěstina závoje a bez přehánění vypadala jako víla. Mimochodem, na svatbě v Mikulově se prý sešlo čtyřicet hostů, a to bylo loni, mezi dvěma vlnami pandemie. Tak doufejme, že letošní rok bude k nevěstám a ženichům ještě o mnoho vstřícnější.

Tip na video: Připomeňte si tajné svatby českých celebrit!

Video placeholde