Nevěsty v šatech od Lagerfelda: Od Claudie Schiffer po letošní krásku v plavkách

19. února 2019 • 14:00
2019: Vittoria Ceretti • Foto: Profimedia.cz

Ve věku 85 let odešla legenda světové módy Karl Lagerfeld. Návrhář s ikonickou vizáží, který v průběhu své letité kariéry vládl módním domům Chloé, Fendi a především Chanel. Právě jeho přehlídky Chanel haute couture byly ve světě módy svébytným fenoménem. Vrcholem celé show byly vždy Chanel nevěsty, takový ekvivalent andílka Victoria's Secret. Podívejte se, které modelky tuto poctu získaly v průběhu posledních šestadvaceti let. 

Každá přehlídka Chanel haute couture bývá zakončena jednou nebo dvěma supermodelkami ve svatebních šatech. Ale ne vždy to znamená, že tou poslední je ta nejznámější  jak dokazuje poslední přehlídka, kde byla největší hvězdou Kaia Gerber, ale uzavírala ji dvacetiletá Italka Vittoria Ceretti. Ta předvedla vůbec nejúspornější svatební šaty v historii značky – třpytivé jednodílné plavky doplněné třpytivou koupací čepicí, která přechází v lehoučký dlouhý závoj. Jako by si nevěsta odskočila k oltáři z nějaké VIP plovárny. 

V roce 2019 se nevěstou Chanel stala dvacetiletá Italka Vittoria Ceretti V roce 2019 se nevěstou Chanel stala dvacetiletá Italka Vittoria Ceretti Autor: Profimedia.cz

Před třemi lety zase nechyběly obě sestry Hadidovy, ale závěrečná etuda patřila argentinské modelce Mice Argañaraz. Naproti tomu Kendall Jenner nebo Cara Delevingne si díky této roli potvrdily status superhvězd. 

2014: Cara Delevingne 2014: Cara Delevingne Autor: Profimedia.cz

V 90. letech byla Karlovou múzou topmodelka Claudia Schiffer, která se v roli Chanel nevěsty objevovala pravidelně, než ji na přelomu milénia několikrát vystřídala Devon Aoki, americká herečka a modelka japonského původu. Od té doby se v roli nevěsty Chanel, tedy té, která uzavírá přehlídku čtyř až šesti desítek haute couture modelů, střídají každou sezonu různé modelky. Ačkoli loni Karl udělal výjimku a po čtrnácti letech se vrátil k ikonické modelce černé pleti Alek Wek.

V roce 2002 tato pocta připadla Karolíně Kurkové, která předvedla šaty z narůžovělého šifonu. A ačkoli je nejznámější, rozhodně není jedinou Češkou, kterou si legendární návrhář oblíbil – přehlídku Chanel haute couture už si vyzkoušely například Denisa Dvořáková, Karolína Mrozková, Magdalena Langrová nebo Bára Podzimková.3905175:gallery:true:true

Jak se střídaly nevěsty Chanel haute couture v průběhu posledních pětadvaceti let? Podívejte se do fotogalerie. 

Fotogalerie

25 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy