Ikonické královské svatby: Které nevěstě to slušelo nejvíce?

3. srpna 2017
Charles s Dianou se brali v Katedrále sv. Pavla, William a Kate – stejně jako královna Alžběta II. – ve Westminsterském opatství. • Foto: Pinterest

Zpráva o zásnubách britského prince Harryho  a americké herečky Meghan Markle obletěla svět a už se rojí spekulace o tom, jaká bude svatba. Víme, že se má konat v květnu nejspíše v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Vzpomenete si, kde se brali Wiliam a Kate? Charles s Dianou, Alžběta a princ Philip a další královské páry z celého světa? Podívejte se nejkrásnější královské svatby a jak to nevěstám slušelo!

Když se řekne královská svatba, pravděpodobně si v živých barvách vybavíte vévodkyni Kate a prince Williama. Její svatební šaty od Alexandera McQueena jsou nezapomenutelné. Stejně jako pompézní šaty Williamovy matky, princezny Diany, které nevěstě navrhlo manželské duo David a Elizabeth Emanuel.

Svatbu prince Williama a vévodkyně Kate prožíval před šesti lety celý svět. Šaty pro nevěstu navrhl její oblíbený návrhář Alexander McQueen. Svatba proběhla ve Westminister Abbey.Svatbu prince Williama a vévodkyně Kate prožíval před šesti lety celý svět. Šaty pro nevěstu navrhl její oblíbený návrhář Alexander McQueen. Svatba proběhla ve Westminister Abbey.Autor: Pinterest

Jak to na svatbě slušelo švédské princezně Victorii před sedmi lety a jak v roce 1937 vévodkyni z Windsoru, jejíž svatební róba je dodnes k vidění v americkém Metropolitním muzeu umění? 

Podívejte se, jak se postupem času měnily královské svatební šaty. Která z princezen či královen oblékla nejkrásnější? 

Fotogalerie

18 fotografií

Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy