Svatba bude! Nejkrásnější šaty pro družičky a pozvané kamarádky

Nevěřila jste tomu, ale teď to vypadá, že se svatba vaší kamarádky nakonec uskuteční a že na ni dokonce budete moci přijít? Nebo jste v roli nevěsty a přemýšlíte, jaké tipy na šaty dát svým družičkám? Pak jste tady správně, našly jsme pro vás 30 krásných kousků, které stojí za vaši pozornost.

Počínaje dneškem se uvolní opatření a budou umožněny svatby do třiceti lidí. I na české poměry je to pořád docela málo, ale je v tom určitá naděje. Svatby budou a možná budou i takové, jaké si je nevěsty 2021 vysnily. A rozhodně ani v tento složitější rok není radno podceňovat svatební garderobu. Družičky i pozvané kamarádky mohou díky svým šatům totiž perfektně podtrhnout svatební fotky. A v neposlední řadě si to víc užijí, když jim to bude také slušet (vzpomeňte na Samanthu ze Sexu ve městě: „Když už musím jít za družičku, chci vypadat k světu.“).

Tip na video: Jak se nechat učesat na svatbu?

Zatímco dříve jsme si pod šaty pro družičky představovaly uniformní model, který musel padnout všem, postupem času se od stejnokroje začalo ustupovat. Žádoucí je aspoň různě řešený střih vršku tak, aby každé postavě opravdu padnul – a s tím už počítají i značky, které se na šaty pro družičky zaměřují. Výjimkou ale nejsou ani družičky oděné každá v jiných šatech, které spojuje jen podobný odstín. Naproti tomu se častěji můžete setkat s tím, že nevěsta vznese požadavek na dress code, třeba aby se všechny pozvané dámy sladily do pastelových barev.

A pokud ne, můžete se tohoto nepsaného doporučení držet i při vlastní volbě, co si obléci. Pastelové šaty nebo něžný květinový vzor jsou bezpečnou volbou, u sytých barev se raději poraďte s nevěstou (byť jsou populární na zahraničních svatbách, vzpomeňme opět na Sex ve městě a červené, temně fialové nebo dokonce černé šaty). Šaty by také měly být elegantní a sofistikované, neodhalovat víc kůže, než je žádoucí – rozhodně nekombinujte výstřih a kratší sukni. Naopak romantika a určité drama v podobě balonových rukávů, volánů či mašlí na zádech je žádoucí, neboť ujistí, že na sobě nemáte obyčejný letní model.

Loading

Fotogalerie: 30 nejkrásnějších šatů pro družičky a pozvané kamarádky

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!