Výzva přijata aneb Jak se plánuje svatba v době pandemie

Plánovat svatbu uprostřed covidové doby je pěkný oříšek, který většinou přináší více stresu než radosti. Klíčem ke zvládnutí celé situace je mít co nejvíce záložních plánů. Na co si dát pozor a jak celou přípravu zvládnout? To napoví jeden skutečný příklad z praxe.

Milé budoucí nevěsty, možná v tuto chvíli cítíte bezmoc, propadáte chmurám a nevíte, jestli v této prazvláštní době pokračovat v plánování vašeho dne D, nebo vše raději odsunout na dobu neurčitou. Dost možná jste také pod tlakem svých blízkých, kteří se vás nebojí při každé možné příležitosti vyptávat se slovy: „Tak co svatba? Budete ji vůbec mít?“

TIP NA VIDEO: Proměna svatebních šatů za posledních 100 let

Ano, plánování svatby není procházka růžovým sadem, mnohdy jde o velmi stresující záležitost samu o sobě, natož v době světové pandemie, kdy se situace často mění z minuty na minutu. A zatímco pro ostatní jde vlastně o jakousi atrakci, které věnují maximálně pár povzdechů ve stylu „je to hrozné v téhle době něco plánovat“, vám se klidně může před očima začít hroutit nejen představa vašeho dokonalého dne, ale dost možná také vaše psychika.

V první řadě bych vám proto chtěla říct, že vás naprosto chápu. A teď to nemyslím tak, že bych uměla být natolik empatická a dokázala se do vás vcítit, zatímco já plánování svatby za časů korony řešit nemusím. Naopak. Vím totiž zcela přesně, čím si procházíte, neboť já svoji svatbu v těchto časech též prožila. A ráda bych se proto teď s vámi podělila o své poznatky z praxe, které by se mohly vám – nastávajícím nevěstám – hodit.

Článek pokračuje na další stránce >>

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!