Svatební šaty vévodkyně Kate: Které slavné nevěsty se jimi inspirovaly?

Také jste před deseti lety napjatě očekávali, jaké svatební šaty pro svůj velký den zvolí Kate Middleton? Není divu, i čas ukázal, že šlo o jeden z nejvlivnějších kousků poslední dekády. Budoucí vévodkyně z Cambridge se přitom držela v bezpečné zóně a vsadila na ceněný styl jiné klasické módní ikony: Grace Kelly. Volbou, která se z dnešního hlediska jeví jako nadčasová, ovšem výrazně zamíchala tehdejšími trendy. 

Než se 29. dubna 2011 ukázala Kate Middleton v napjatě očekávaných svatebních šatech, byly jedním z nejoblíbenějších modelů svatební šaty, které ve filmu Válka nevěst oblékla Kate Hudson. Čili korzetové, bez rukávů, s bohatou tylovou sukní a stuhou v pase. Pak ovšem z limuzíny vystoupila Kate coby novodobá variace na Grace Kelly a všechny budoucí nevěsty rázem získaly nový vzor.

Tip na video: Připomeňte si svatbu prince Williama a Kate Middleton

A skutečně! Svatební róba z ručně vyšívané krajky a hedvábného saténu, kterou pro Kate ušila návrhářka Sarah Burton z módního domu Alexander McQueen, předznamenala významný posun ve svatebních trendech. Zatímco do té doby bylo častější, že si nevěsty nechávaly odhalené paže, od této chvíle se začaly vracet ke konceptu starosvětské elegance a cudnosti, která se zpravidla nosívá do kostela. Dokonce i Kim Kardashian se v roce 2014 rozhodla pro dlouhé krajkové rukávy. Kdo další podlehl „efektu Kate“ nebo, chcete-li, nadčasové eleganci Grace Kelly?

Grace Kelly

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!